Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mai automatáktól kell félni?

A mai automatáktól kell félni?

Figyelt kérdés

Automatát tervezek venni, de egyik ismerősöm aki 20-25 éve nepperkedett le akar beszélni az automatáról, mert hogy megbízhatatlan, sokba kerül a javítása.

A mai, 10 évnél fiatalabb automaták mennyire megbízhatóak? Gondolok itt elsősorban a Mercedes és BMW 7/8/9-fokozatú automatáira.

Szóval ezektől kell-e félni, vagy az ismerősöm kicsit régimódi hogy az akkori 3/4 fokozatú automatákkal példál?



2021. márc. 5. 09:24
1 2
 1/12 anonim válasza:
87%
Ne félj semmitõl!
2021. márc. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Újonnan vennék automatát aztán 60-80 ezrenként váltóolaj csere.

Az a baj, hogy itthon kb sose cserél benne senki olajat. Aztán van esély rá, hogy nálad hal meg akkor meg simán 500 ezer Ft egy váltófelújítás.

2021. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Minél fiatalabb egy automata-váltó, jellemzően annál megbízhatóbb (kivételek persze akadnak). Még ha LongLife olajat is írnak bele, cserélni mindenképp érdemes és szükséges is.
2021. márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Igen, megbízhatóak. Egyetlen baj van velük; sok tulaj nem cserél benne olajat. 120 ezer kilométer után érdemes lecserélni. Ha veszel 10 éves autót, és lecseréled benne, sokáig jó lesz.
2021. márc. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha ellenőrizhető az előélete és a rendszeres karbantartás igazolt, akkor bátran vehető.

Én is féltem a DSG-től, de nem vennék már manuálist többet (hacsak nem valami második, harmadik, játszós autóról lenne szó)

2021. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Automatánál nyilván több a hibalehetőség és karbantartást is igényel. De ad annyi pluszt, hogy akár megérheti.

Ez szerintem attól is függ, hogy mennyi pénzt tudsz az autóra szánni. A többség a kettős tömegűtől is reszket. Ez esetben én sem javaslom. Ha viszont el tudod fogadni, hogy hosszú távon többe kerül, cserébe kényelmet ad, akkor bevállalható.

2021. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

Külföldön szerettem meg a szolgálati automata kocsit, azóta itthon csak az van..valamennyi longlife volt, soha nem kellett olajat cserélni a váltókban. Az eladott autóim még ma is futnak, hibátlan váltóval.


A nepper ismerősödtől óvakodj.

2021. márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
A BMW ZF váltója nem rossz
2021. márc. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem a BMW ZF váltója, hanem egy ZF váltó, amit többek között a BMW is megkap.
2021. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy hallottam, hogy a ZF váltók nagyon jók.
2021. márc. 5. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!