Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Komolyabb motor- és katalizáto...

Komolyabb motor- és katalizátor probléma, vagy csak a lambdaszonda szórakozik?

Figyelt kérdés

Az alábbi jelenséggel állok szemben: Pár hónapja vettem meg az első autóm (20 éves G Astra). Nemrég kigyulladt a műszerfalon a motorhiba jelző lámpa, így kiolvastam a hibakódokat. 3 db jött ki: p0300 (gyújtáskimaradás), p0400 (EGR szelep hiba), p0420 (katalizátor hatásfok csökkenés). Az Egr szelepet, illetve a gyertyákat első körben cseréltem (rájuk is fért), de a hozzájuk tartozó kódok nem tűntek el. A katalizátor csere pedig ugye kicsit pénztárca terhelő szóval így fejetlenül nem akartam beleugrani. Nem tartom magam nagy nagy műszaki zseninek, de próbáltam utánanézni itt-ott fórumokon, hátha volt valakinek hasonló jelensége...de inkább ellentmondó magyarázatokat találtam.


A kocsi egyébként könnyen indul, az alapjárat úgy nem ugrik 1000-es fordulat fölé, furcsa zajokat illetve szagokat nem érezni. Gázadásakor nem, rángat, nem erőtlen...


Ezért vetődött fel bennem az a kérdés, hogy ezt a 3 hibakódot egy esetleg hibásan működő kettes lambdaszonda elő tudja-e idézni?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 5. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Törölve lettek javítás után a hibakódok? Azóta is van motorhiba jelzés?
2021. márc. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Törölni kellett volna a hibakódokat.

Lehet, hogy a gyújtáskimaradás miatt jelzett be a katalizátorra.

2021. márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A hibakódokat egyébként túlságosan leegyszerűsíted.


Még egy ilyen egyszerű ECM-nél, mint amiket G Astrákban találunk sem lehet ilyet kijelenteni, hogy P0400 = EGR szelep hiba.


Ha érdekel, olvass utána pontosan hogy működik, hogyan lesz egy szenzor feszültségértékéből hibakód.

2021. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint lehet kicsit naív voltam mikor abban bíztam, hogy a kocsi rendszere majd magától kiüti a kódokat.


Full kezdő vagyok, szóval a leegyszerűsítéseket kérlek nézzétek el nekem. :D

2021. márc. 5. 21:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem nekünk kell elnézni.

Magadat szívatod meg, ha egy esetleges banális hiba miatt elkezded feleslegesen cserélgetni a méregdrága alkatrészeket.

2021. márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4


G Astrában szerencsére könnyen lehet törölni házilag is.

Akksit lekötöd 1-2 percre és "elfelejti".

(a tanácsért és gyári rádiókód problémákért nem vállalok felelősséget)

2021. márc. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam ezt a házi módszert. A kódok megmaradtak, de azért köszi :D
2021. márc. 5. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!