Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lesz felesleges 200-300...

Ha lesz felesleges 200-300 ezer forintom , elszeretnem kezdeni itthon az autószerelés saját célra , mivel amivel járok nem merek hozzányúlni , ezért vennék egy másik régebbit , melyiket könnyű szerelni?

Figyelt kérdés

Bmw e36

Golf 2

Mercedes bálna

Astra esetleg?



2021. márc. 8. 22:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Kidobott pénz lesz így az a 2-300 ezer.

Iratkozz be helyette egy OKJ tanfolyamra.

2021. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
BMW-hez és a Mercihez általánosságban drágább az alkatrész. Inkább egy olyanon kezdj el szerelni, amit nem sajnálsz. Golf 2, Astra is jó lehet.
2021. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Mit szeretnél pontosabban szerelni? Nem mindegy, hogy szétkapod a motorblokkot, vagy csak egy aksit veszel ki.

2021. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Astra F, régi Swift

Olyant vegyél amiből sok van, és szotyiért lehet hozzá venni mindent bontottan.

2021. márc. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

#4

Meg szotyiét vegyen még hozzá szerszámokat, ásson aknát (mert emelő az felejtős otthonra), legyen neki egy másik autó bontóba járogatni, stb.


Ha tanulni akartok, menjetek tanolyamra. Ott lesz műhely és szakmai hátteretek.

2021. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mostanában több ilyen ötletről olvastam, és nem igazán értem, hogy mit remélnek az ilyen "gyakorlattól" a szerelő jelöltek.

Már a 15-20-25 éves autóknál is azzal indul a javítás, hogy kiolvassák a számítógépből a hibát, ezekkel a motorokba már nem lehet sokat kísérletezni, a számítógépnek megfelelő értékeket kell produkálni.

Egy ilyen roncson egy karosszériás tudna gyakorolni, de náluk érthetően nem opció, a költségek miatt.

Trabanton, Ladán, és a többi hasonló kaliberű motoron lehet még barkácsolni, kísérletezni, amelyikben még nincs számítógéppel vezérelt "agy'

2021. márc. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Te vagy aki, azt a kérdést is feltette, hogy 50 ezerért akar szerelgetős autót venni?
2021. márc. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hat csak tudod megunják a szerelők tenyérdörzsölését , meg hogy megbízhatatlanok , atverik oket , és ezért akarnak inkább maguknak.. most nekem is rendes kocsi melle lenne egy golf , vagy e36 amin ki tudok cserélni pl egy vizpumpat , lambdaszondat , fekbetetet stb , akkor már tudnék azzal jarni , és tudnám hogy kivan benne minden cserelve sajnos már jártam úgy hogy a jó alkatreszem kiszedte a szerelo , és kicserélte egy szarra , hogy 1 hónap múlva vigyem megint... ezért akarnak sokan megtanulni házilag saját célra újabb autó mellett egy régit tanulni szerelni , és nem , nem én voltam az 50 ezres gyerek
2021. márc. 9. 09:05
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
Igazából 300 ezerért, ha megfogadod hogy nem viszed szerelőhöz, akkor szinte mindegy mit veszel, úgyis megtanulsz majd szerelni... meg szóismétlés nélkül 3 percen át átkozni azt aki tervezte az autót.
2021. márc. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, abból a zsozsóból inkább jobb szerszámokat vegyél, az mindennek a lényege.

Az újabb autók annyiban másabbak a régieknél, hogy ellehetetlenítik a szerelésüket, hozzáférhetetlen alkatrészekkel, külső/belső torx csavarfejekkel, nem szabvány csavarokkal.

Meg ami még más, hogy lényegesen drágább alkatrészek, amik ráadásul a régiekben meg sem hibásodnak.


Egy példa, főtengely ékszíjtárcsa, gumiágyban.

Gumiágy kirepedezett, emiatt 8-as lett az ékszíjtárcsán, és nyírja a hosszbordás-szíjat. Csereár 30 ezer Ft.

Régi autókban sima öntöttvas szíjtárcsa volt, és jé, elment 500 ezer km-t, amíg bontóba nem került az autó.

Tele vannak ilyen fszágokkal az új autók, emiatt ne vegyél valami régit, egészen mások.

2021. márc. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!