Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért eszik többet egy mostani...

Miért eszik többet egy mostani autó, mint egy 10 évvel ezelőtti?

Figyelt kérdés
Nemrég látogattuk meg a nagyszüleinket, akik az ország másik felében laknak. 4-en mentünk az én autómmal (H Astra) és 4-en a bátyám új A3-as Audijával. Egyszerre mentünk, azonos sebességgel, egymás után. Odafele ő ment elöl, visszafele meg én. Az enyém 100 km-re vetítve 4,9 litert evett, az övé meg 6,1 litert. Mindegyik autó dízel. A felhasználási körülmények is szög ugyanazok voltak. Akkor miért evett többet? Nem pont hogy kevesebbet kellene neki, mert hogy környezetvédelem van meg minden? Még a kutat sem lehet hibáztatni, ugyanott tankoltuk tele mindkétszer.

2021. márc. 17. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Valami pontatlanság lesz ott, vagy műszaki hiba, mert a 6,1 liter lakott területen kívül irreálisan sok egy A3 méretű modern dízeltől.
2021. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Abba nem gondoltál bele hogy lehet azért mert az egyik egy Audi A3 a másik meg egy H Astra?És szerinted a fogyasztás annyiból tevődik össze hogy hány éves az autó és hogy dízel-e vagy nem?Az hogy milyen dízel motor,mekkora az autó tömege,légellenállása az nem számít?
2021. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy az a 6,1 tényleg sok,benzinesek esznek annyit.Lehet csal a mutató,műszaki hiba van vagy csak nagyobb teljesítményű a motor
2021. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,az én autóm egy bő literrel kevesebbet eszik, mint az előző, ami hasonló motor és kategória, csak bő 10 évvel idősebb volt.
2021. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hogy mértétek a fogyasztást?


Amúgy az audi valószínűleg nehezebb, de a vezetési stílusban is lehet különbség.

2021. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A motor valóban nagyobb teljesítményű, de nem volt kihasználva, egymástól max. 100 méteres távolságban mentünk. Vezetési stílus itt nem hiszem hogy olyan nagyon meghatározó lenne. Konstans ugyanakkora sebességgel haladva a pillanatnyi fogyasztása is úgy 7 decivel több volt a bátyámnak (közben kommunikáltunk és néztük). Autópályán csak a táv kb. felét tettük meg.

Mérés az a kút órája szerint történt. Előtte is tele lett tankolva, meg utána is. De a műszerfalak is a mérthez nagyon közeli eredményt mutattak.

2021. márc. 17. 15:53
 7/9 A kérdező kommentje:
Esetleg nem tud valaki egy olyan oldalt, ahol több ember fogyasztási adatát is meg lehet nézni? Mert lehet hogy csak nálunk volt a hiba, bár, nem tudom elképzelni hogy mi lehet az, mert azonosabb körülményeket teremteni se nagyon lehetett volna.
2021. márc. 17. 15:55
 8/9 anonim ***** válasza:

A kutas fogyasztásban én nem hiszek, mert litereket lehet még beleerőszakolni telitanknál, szóval az nem pontos.

Egy 2.0 CRTDI-ről van szó egyébként? Annak hosszú úton 5 liter körül kéne enni, bár 4 ember az 4 ember, akárhogy is nézzük. Azért a 6 liter is egy nagyon korrekt fogyasztásnak számít.

2021. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2 literes a motorja az biztos, de hogy milyen azt nem tudom. 150 Le ha jól emlékszem.
2021. márc. 17. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!