Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Komplett első fékcsere után...

Komplett első fékcsere után gyengébben fog a fék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma cserélték ki a komplett első féket az autón (tárcsa és betét) és azt vettem észre, hogy jóval gyengébben fog a fék. Most 2x annyira kell benyomni a pedált, hogy ugyan azt a lassulást érjem el, mint a csere előtt. Mennyire normális ez? Lehet csak be kell kopnia, vagy valamit összetákolt a szaki?



2021. márc. 18. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Fékfolyadékot nem cseréltek? Mert ha igen, lehet levegős lett. Vidd vissza.


Az nem normális, hogy ennyivel jobban kell benyomni a pedált. A tárcsa és betétek minősége számít természetesen, de nem ennyire.

Az még előfordulhat, hogy elfelejtették letisztítani a tárcsákról az olajos bevonatot.

2021. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Folyadékot állítólag nem cserélt. Személyesen nem említette, meg a számlán sincs rajta.
2021. márc. 18. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg be nem kopik, addig ilyen.

Nekem tavaly nyáron lett cserélve elöl-hátul kompletten és nagyon furcsa volt eleinte. Nyomtam a féket a megszokott erővel és nem nagyon akart lassulni az autó. Közben meg ilyen súrlódó karistoló hang volt. Aztán mentem vele és bekopott. Utána már nagyon jól fog, azóta is. Szóval nem feltétlenül hiba, amit tapasztalsz. Eleinte csak óvatosan!

2021. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, most mentem vele 1 2 kört, mintha kicsit jobban fogna, meg elkezdett minimálisan nyikorogni is szóval kopik, de amikor álló helyzetben pumpálom a pedált nagyom szuszog, szóval holnap még elmegyek vele dolgozni, aztán visszaviszem, hogy csak nézzen már rá.
2021. márc. 18. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vasaltad meg a vadiúj szettet, akkor biztosra veszem, hogy szimplán össze kell kopnia. Azonban ha a vadiúj szettet megvasalják, akkor csúnyán meg tud égni és akkor kuka a szett. Szóval használd még egy kicsit, aztán figyeld mi történik. Ha 100km múlva nem tapasztalsz javulást, akkor valaki valamit nagyon elbszott, vidd vissza. Ha meg beáll, akkor minden jó.
2021. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért megyek be vele holnap dolgozni, az olyan 80km kb. Viszont a sziszegés jobban aggaszt.
2021. márc. 18. 17:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy rosszabbul fog az normális, mert meg össze kell kopnia. Az viszont hogy beljebb fog, nem normális.
2021. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is most cserélték, amíg nem kopott be addig sajnos ilyen volt, néha hangja is volt. De én 2x vittem vissza, mert először nagyon olcsón akartam megúszni és az a fék nem ért semmit
2021. márc. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!