Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 1U2 1.6 Benzin,...

Cornett kérdése:

Skoda Octavia 1U2 1.6 Benzin, fogy a hűtővizem.. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

302e km van a kicsiben, vezérlés, termosztát, vízpumpa, hűtőradiátor, vízcső, olaj, szűrők most lettek cserélve, 400km ezelőtt.

Valami oknál fogva fogy a hűtővizem, ha hosszabb távra megyek, és jobban terhelem az autót. Mi lehet a gond?

Érdekes, mert hengerfejre semmilyen tünet nem utal. Nem füstől, rendesen húz, nem érzékeltem teljesítmény vesztést, kiegyenlítő tartályban nincsen olajnyom, se vízpára lecsapodás a motorolajnál, nívópálcán az olaj normális.

400km alatt 4 litert biztos, hogy elzabált, jövőhétre van időpontom a szervízbe, ők is megnézték van-e tünete, de nem látták ők se..

Nem látom sehol, hogy eresztene-e bármelyik csőnél. Fűtés az van ezerrel. Ki tapasztalt már ilyesmit?


Másik probléma, az autó elkezdett alapjáraton dadogni, illetve hidegen nehezen indul, valamikor csak másodjára sikerült. Lehetséges az egr szelep meghibasodása?

Lambdaszonda visszajelző az tudom, hogy cserére szorúl. Légtömegmérő rendben.

Ha valaki tapasztalt már ilyen hibákat, akkor várom az ötleteket, tippeket, hogy céltudatosabban lássunk hozzá!


Előre is köszi!



2021. márc. 19. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A víz fogyása és a nehézkes indulás hidegen egyaránt jele lehet a blokk repedésnek. 300 ezernél ez nem lenne túl nagy meglepetés. Ez mondjuk a legrosszabb eshetőség, közel sem megalapozott gyanú, de egyáltalán nem kizárt.
2021. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erre még nem gondoltam.. De, ha jól tudom, akkor a blokk repedésének a tünetei is nagyjábol egyeznek a hengerfejes motoréval.

De semmi jel nem utal, az autó nagyjábol 4-5km után melegszik, a vízbe nincs olaj, se az olajban víz, teljesítményéből nem veszített, én legalábbis nem tapasztaltam.. Se vízgőz, se víz bugyborék a tartályban.. Ezért furcsálom. :)

2021. márc. 19. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:

"400km alatt 4 litert biztos, hogy elzabált"

1l/100km? Az elfolyik.

"jövőhétre van időpontom a szervízbe, ők is megnézték van-e tünete, de nem látták ők se.."

Csak nem egy DeLorean DMC-12?

2021. márc. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

🤣🤣🤣 Bocsi a hülye fogalmazásomért, elég hosszú napom volt. Helyzetjelentés, az alapjárat beállt 1000-re fixen, amint visszajött a check engine 100km megtétele után. A szervízbe amikor végig futtattak egy diagnosztikát, akkor lesték meg, hogy lehet-e hengerfej, vagy blokk repedés tünete, de nem észleltek, de nem mondanak semmit biztosra, míg nincs megnézve közelebbről.

Változó, hogy fogy.. Én szerintem amikor elhoztam a szervízből, akkor valamit elbaszhattak amikor cserélték a cuccokat, mert a szervíz után 100-200km után jött elő a vízfogyás.

2021. márc. 19. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!