Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autót, amely hibás...

TheCilOo98 kérdése:

Vettem egy autót, amely hibás volt már mikor megvettem, de nem volt érezhető hatása, vissza lehet vinni?

Figyelt kérdés
Nyolc hónapja vettem egy autót, két hónap után egyszer vészüzemmódba kapcsolt, tíz perc múlva már megfelelően működött és nem volt hibakód, majd most 8 hónap után már van hibakód, mind a 4 injektor kuka, autószerelő azt mondta már nagyon rosszak lehettek mikor vettem is őket csak pont nem volt jele amikor eladták, vissza tudom vinni az eladóhoz, úgy tudom egy évig kötelező neki garanciát vállalni a rejtett hibákra, mit tudok tenni ezügyben?

2021. márc. 21. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

újonnan vetted vagy használtan?


"úgy tudom egy évig kötelező neki garanciát vállalni a rejtett hibákra"

használt vásárláskor egyáltalán nem, és néha az adásvételiben külön benne van, hogy "A Vevő a Járművet megtekintett állapotban, kipróbálás, valamint a motor és a karosszéria megvizsgálása után vásárolja meg. Tudomásul veszi, hogy az Eladó a használt jármű hibáiért felelősséget nem vállal, szavatossági felelősségét és kötelezettségét kizárja. Az Eladó kijelenti, hogy a jármű rejtett hibájáról nem tud" vagy valami hasonló, és akkor aztán nem tudsz ezzel mit kezdeni.

2021. márc. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem viheted vissza... az adasvèteliben benne van, hogy megtekintett àllapotban vetted meg.

Gari meg nincs mivel az eladó sem làt a motorba. Foleg sok èves kocsinál

2021. márc. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A te felelősséged meggyőződni, hogy az autó állapota számodra megfelelő. Nem úgy megy hogy ha bármilyen okból nem tetszik, akkor majd 11 hónap és 29 nap után követeljük a visszavásárlását, addig is ingyen kocsikáztunk. Jól is néznénk ki, ha ez így menne!

Ha írásban nem vállaltak rá teljes körű garanciát, akkor az adásvételi aláírása után a tiéd az autóval kapcsolatos minden költség.

2021. márc. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Garancia mint olyan nem is létezik. A szavatosság a gyártási hibákra van, nem használat közben keletkezettekre.

Ha a hiba ismert volt, akkor mindegy, hogy mikor vált érezhetővé.

Amennyiben tudtál róla, akkor teljesen a te sarad. Ha letagadták, annak ellenére elhallgatták, hogy az eladó tudott róla, átnézéssel, kipróbálással nem volt megállapítható stb.

De a bizonyítási kényszer annál van, akinek az érdekében áll.

Tehát ha a perre kerül a sor, akkor te vagy köteles bizonyítani, hogy a kereseted megalapozott.

2021. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
Ha 190cm vagy meg 100kg és pár barátoddal viszed vissza akkor adnak rá garit. Ez tuti mert az én autóm is így lett visszavéve. Bátyámék elintézték de sztem ne számíts semmi jóra. Nem követendő példa az enyém tudom hogy hülye voltam hogy megvettem a sz.rt. Aláírtam az adásvételiben hogy tudomásul vettem a hibáit meg mindent és úgy vettem meg. Amikor tönkrement bátyám visszavitte. Motorgenerállal hozták vissza,azóta semmi baja az autónak. 18/l
2021. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
#5 Szerinted tényleg itt kellene megosztanod mindenkivel, hogy a bátyád egy alja bűnöző?
2021. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
#6 szerinted, retek cigánybandától ill. azzal felérő magyartól mit vársz...?
2021. márc. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

#5

Azért ezt ne nagyon reklámozd nyilvánosan..

2021. márc. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
#7 Jogos. Visszavonom a kérdést.
2021. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem rejtett hiba, buktad, pláne ennyi idő elteltével
2021. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!