Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Reális egy modernebb autónál...

Reális egy modernebb autónál a 4 literes fogyasztás?

Figyelt kérdés

4 millió környékén keresek használt dízelt 2015 től.

De az adatlapon 3.2-3.8 közt írja országúton a fogyasztást.

Nekem ez irreálisan kevés.


Ráadásul 2.0 dízelt néztem.

A 3.2 pl egy 1.65 tonnás Insignia kombi volt.


2021. márc. 22. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez max ideális körülmények között ennyi, papásan vezetve.

Hozzáadhatsz nyugottan 1-1,5 litert és ha így nézzük akkor modern autótól elvárható hogy ennyi legyen...

2021. márc. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
lejtőn lefelé főúton, esetleg. Valós átlagban kizárt.
2021. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy 1.2 CRTDI VW Polonál reális lehet

Ekkoránál nem hiszem

Persze, régebbivel mondjuk egy 1.4 PD TDI-vel is meg lehet csinálni, hogy ha tojás van a pedál alatt akkor hosszú úton 90-el kijössz vele 4 literből

De vegyes használatba inkább 1.5 l plusz

2021. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 19 éves autóm. 4.0-4.5ös fogyasztást ki lehet belőle hozni.

De ez tényleg ideális körülmény, ha rá tudsz állni egy sebességre, pl 85km/h és ezt tudod tartani végig. Nem kell lassítani, gyorsítani, megállni. Amúgy 5.5 az átlagfogyasztása, ha vegyesen van már nézve, nem az ideáll és nem is a fogyasztást nézi az ember, hanem utólag számolgat.

2021. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyébként megnéztem az átlag fogyasztást spritmonitoron.

Álam leesett.

Néztem videókat is autópályán. Szintén meglepő.

Jelenleg is dízelem van, 2009 euro 4, 1.6 dízel, 1.3 tonna.

És ugyan annyit esznek a modernebb dízelek, 2.0 motorral, nagyobb kasztniban.

2021. márc. 22. 09:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Van olyan autó. Egy Suzuki Baleno, vagy egy Toyota Aygo országúton, takarékosan vezetve elmehet 4 literrel benzinmotorral is. Egy takarékos dízelautó 4 liter alatt is fogyaszthat, de egy 1500 kilós autó 2 literes motorral nem ezek közé tartozik.
2021. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem, ezek kamu adatok.

fuelly.com oldalon nézd meg, hogy mennyi a valós fogyasztása

2021. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk volt a családban Insignia kombi egy rövid ideig, iszonyú sokat evett. Kerültünk 4et a városban kb, és oda lett egy tank gázolaj. (Na jó, ez túlzás, de egy hét iskola-munkahely-bolt) alatt tényleg oda volt majd egy tank, azért adtunk túl rajta, mert lehetetlen volt fenn tartani (mellette a hibák is jöttek ki rajta). Nem tudom, hogy mi fogtunk-e ki hibasat, de azóta nem ajánlom az insigniat senkinek.
2021. márc. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1,2-es turbós benzinesem van, 1200kg az autó. 75-80km/h-nál, tempomattal, hatodikban 3,8 liter az óra szerinti fogyasztás (átlagfogyasztásra csak 0,1 liter mindig az eltérés). Ettől függetlenül az átlagfogyasztásom jóval 6 liter feletti.
2021. márc. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
VW Golf 6 Varian 2012es gyártás, Bluemotion 1.6 TDI. Ha legalább 50 kilómétert megyek vele, tehát bemelegszik a motor rendesen országúton, akkor konkrétan 4 litert eszik. Elég gyakran előfordul ilyen út, ezt mindig hozza. Tehát faluban 60-70, városon kivül 100-110, persze nem padlózva, hanem ésszel vezetve. Ha kicsit megfeledkezek magamról, akkor 4,5-4,7 liter a max, többet nem eszik sehogy országúton. A fedélzeti ennyit mutat, de tankolásnál is mindig ez az érték jön ki, akárhogy számolom. Autópályán 5-5,1 liter a fogyasztása, de ott 140-el mindig. Szóval ezek ilyenek. A 2 literesek egy fél literrel, max egy literrel esznek többet, nyugis vezetéssel ott is lehetséges a 4,5 liter országúton.
2021. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!