Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki manuális váltóra...

Ha valaki manuális váltóra teszi le a jogsit, utána hozzá tud szokni automata váltóshoz?

Figyelt kérdés
Vagy mennyire nehéz az átállás?

2021. márc. 22. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer “kuplungoltam” az automatásnál. Az eléggé beégett. :)


Fordítva szerintem sokkal nehezebb az áltálás, ha megszokja az ember, hogy csak gáz meg fék van indulás után.

2021. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A jót könnyű megszokni.

Én 5 éves jogsival ültem először automatában, kb. 5 perc volt megszokni.

2021. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja én is, mint előző HSZ, majdnem 10 évig manuális váltóval gurultam, aztán pár éve vettem egy automatát. Nyilván tudni kell, hogy mit kapcsolj hogy meginduljon az autó, de nagyon nagyon egyszerű: benyomod a féket, átteszed D-be, szép lassan elkezded engedni a féket, és erre az autó már gurul is.

Aztán amikor jöhet a gáz, simán leveszed a lábad a fékről és átteszed a gázra, onnantól magától vált fel/le ahogy gyorsítasz/fékezel.

Lefullasztani sem lehet, simán elkezdesz fékezni és váltogat vissza, majd megáll, de nem fullad le teljesen benyomott fékkel sem.

Én nagyon szeretem, több manuális váltós autót nem is veszek.

2021. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy kollégám konferencián volt az USA-ban, egy pár napra automatás autót bérelt. Azt mondta, olyan érzés volt, mintha dodzsemet vezetne. Szóval szeritntem nem nehéz megszokni.
2021. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyű. Egyetlen fontos dolog van: a bal lábadat tegyed a pihentetőre, vagy úgy jársz, mint az #1-es válaszoló
2021. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 8 év után vettem egy régi, 1.3-as automata váltós Suzuki Swiftet...


100 km-re volt az autó, az út elején még nehéz volt, de mire hazaértem vele, már meg is volt szokva, hogy nincs kuplungolás, nincsen váltás, az elején még élmény is volt, ezt vezetni, de még most is sokszor vannak olyan helyzetek amikor hálás vagyok, hogy automata, pl. gyorsan kell álló helyzetből felvenni a forgalom ritmusát...


Mivel ebben a kategóriában szinte lehetetlen, hogy másik automatához jussak, ezért nagyon vigyázok rá, meg rendbe is rakattam, lekasztniztam, motor is volt már szerelőnél... most épp az ,,apróságok" miatt szerelőnél. :)


Egyetlen dolog volt amitől féltem, hogy nem lehet betolni, ezért vettem egy akksis bikázót, egyszer sajnos kellett is használni, mert munkában úgy hagytam a parkolóban, hogy rajta maradt a világítás... de sikerült beindítani a power bankkal, így nincs sok félelmem vele :)

2021. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!