Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a minimális hatótáv,...

Mi az a minimális hatótáv, töltési idő, akku élettartalom, ami elektromos autónál neked már elég lenne rá, hogy fő, vagy második autóként használd?

Figyelt kérdés
2021. márc. 23. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
250-300 elég lenne,szerintem egy kezemen meg tudnám számolni hányszor mentem egy úton ennél többet
2021. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Fő autóként csak akkor ha gyorstölthető lenne, fél, egy óra alatt legalább 90%-ra, és km-ben klímával, utasokkal, normál pályatempó mellett 300 km legalább.


Nos, még ha csak napi 70 km-t ingázok munkába is ez lenne az elvárás. De ha előbbit nézem csak szigorúan, akkor legalább 100 km-t TÉLEN IS ha tudna fixen, már lehet elégedett lennék. És mindezt elérhető áron

2021. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Legalább 1000 km, maximum 30 perc töltési idő, és 10 év az akkura.

Ilyen egy jó darabig biztosan nemlesz, ezért maradok az új dízeleknél.

2021. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Fő: 700km, 15 perc töltés.

Másod: 100km, 4 óra alatt hálózatról töltés

2021. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ja és ezeket úgy kell érteni, hogy klíma mellett, normálisan vezetve
2021. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Beviz Elek ***** válasza:
51%

Második autónak: minimum 150km hatótáv és otthon 7-8 óra alatt töltsön fel. Mivel használt olcsó kocsikat veszek, kb 10 éves korában venném meg és nem bánnám ha 15-20-ig kitartana (hogy még tovább tudjam adni)

Fő autóként egy Tesla Model 3 tudása bőven elég. Volt szerencsém 2 napig használni és hamar arra jutottam hogy egy 2000km-es utat inkább azzal csinálnék meg mint a benzinessel. Elektromossal több idő, cserébe viszont sokkal nyugodtabb az út.

2021. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát valahogy még mindig ahhoz vagyok szokva, hogy a dízel elmegy 1200 km-t, és nem kell 90el menni hozzá autopályán. Mondok egy példát, sokunk jár ki Németországba, Ausztriát lassan egy éve úgy lehet tranzitálni, hogy nem szabad megállj sehol. Mindössze 3,5 órás út, de elektromossal nem bírsz végigmenni, a dízellel fél tankkal is végigmegyek, és nem kell azon parázni, hogy jajj 140 és sokat fogyaszt. Tudom, kevesen mennek hosszú utakat, de nem annyira ritka azért. Meg valahogy mindig az van bennem, ha már van egy tizenmilliós autóm, akkor az legyen már képes arra, hogy eljussak vele 1000 kilóméterrel odébb is, bármi miatt.
2021. márc. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor lehetne kizárólagos autónak ideális az elektromos, ha 300 kilométert úgy tud megtenni nagy részben, vagy akár teljesen autópályán, hogy nem kell tojással a pedál alatt menni, hanem mehetek pont úgy mint a benzinessel: 140-150 között, néha lepadlózva 1-1 előzéshez, és nem gondolkodva azon, hogy na akkor emiatt nem biztos hogy hazaérek egy töltéssel.


Illetve én akkor merném ezt bevállalni, ha majdnem minden kúton lenne legalább 1-2 gyorstöltő "kút", vész esetén ne kelljen vesztegelni ha menni kell váratlanul valahova.

2021. márc. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#6: már megbocsájts, de tesla 3 áráért kapsz ugyanolyan nyugodt menettulajdonságokkal rendelkező autót, ami minőségben odavág neki.
2021. márc. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Beviz Elek ***** válasza:

#7

Nekem a benzines 800km-t megy el egy tankkal és eszembe sem jutott volna elektromossal hosszú útra indulni mindaddig amíg nem próbáltam ki a Teslát. Már mentem haza egy seggel Londonból és megkínzott egy ekkora út pihenő nélkül, ha hazaérsz akkor fél napot alszol és igazából majdnem 2 napba telt a hazaút úgy hogy megkínoztad magad, ezért ha legközelebb megyünk akkor biztos hogy aludni fogunk valahol. A dolognak fejben kell átkattannia, ahelyett hogy megállás nélkül csak mennél hogy haladj és sehol egy percet se veszíts, úgy is lehet menni hogy jól érzed magad, ráérsz, nyugodt vagy.


#9

Milyen autóra gondolsz?

2021. márc. 24. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!