Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi Multitronictól mennyire...

Audi Multitronictól mennyire kell félni?

Figyelt kérdés

Konkrétan az A6 C7-es modellekre gondolok.

Egyik ismerősömnek is van, 387-et futott már, de egész szép állapotban van és a váltóval sem volt már gondja, viszont több oldalon és itt is olvasom, hogy kerüljem a multitronicot.


Akkor ezek szerint az ismerősömnek valami csoda fojtán nem ment még tönkre ennyi kilóméter alatt? Vagy rendszeres olajcserével, esetleg karbantartással ez a váltó is vállalható?



2021. márc. 24. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

[link]


Akokr már inkább triptonic

2021. márc. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pont ezt a cikket olvastam én is, ijesztő.

Viszont ahogy elnézem, a kínálat jelentős része multitronic váltós, legalább is a kínálat közepe fele.

2021. márc. 24. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:

"Akkor ezek szerint az ismerősömnek valami csoda fojtán nem ment még tönkre ennyi kilóméter alatt? Vagy rendszeres olajcserével, esetleg karbantartással ez a váltó is vállalható?"

Itt a lényeg, ismerősöd valószínűleg gondos gazdája az autónak, úgy pedig simán fogja vinni az 500-at is jó eséllyel.

2021. márc. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Ha jól értem, akkor egy nemtörődöm tulaj taccsra vágna egy sima automata de még egy kézi váltót is nem?
2021. márc. 24. 22:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom.

Sosem jutott még eszembe félni egy berendezéstől. ;)

Na mondjuk nem is vennék ilyet.

2021. márc. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 Annyira igazából nem bonyolult a képlet, automata váltót illetően annyi a teendő, hogy az ember a gyári előírásnak megfelelő gyakorisággal olajat cseréltet benne (ez általában abból áll, hogy leengedés, "átmosás", mágneses szűrő tisztítás, feltöltés).

Na most a váltótól függően ez kb. egy százezres mutatvány, amit olyan 60e kmként meg kell csinálni, szóval gondolhatod hogy hányan tartják be precízen, vagy cserélnek olajat még gyakrabban is.

2021. márc. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#1. Triptonik :DDDDD Nincs köze a tonikhoz. TIPTRONIC az ég áldjon meg.
2021. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Három üveg keserű ízű üdítő: triptonic. :D
2021. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!