Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha jelentkezek motoros jogsira...

Ha jelentkezek motoros jogsira, ott megtanítanak rendesen kanyarodni?

Figyelt kérdés
Néztem az előbb egy videót, egészen pontosan ezt: https://www.youtube.com/watch?v=btaq2nxhVSk . Így nulla tapasztalattal olyan furcsa nézni, hogy pontosan tudja itt az illető a videóban, hogy melyik kanyarba milyen tempót vihet. Néhol picit félelmetes is, hogy milyen gyorsan megy egy-két kanyarban, miközben szemből jönnek a kamionok. Ezt megtanítják majd a motoros suliban, vagy a saját bőrömön kell majd kitapasztalni, hogy hol mi fér bele. Persze ne értsetek félre, a szabályok betartása mellett értem ezt, nem száguldozni akarok.
2021. márc. 25. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy motoros suliban csak a minimumot tanítják meg, hogy levizsgázz, néha még azt se. Ezeket egy vezetéstechnikai tréningen lehet elsajátítani. A gumi tapadás határát/ kanyarsebességeket meg magadnak fogod érezni a határok feszegetésével ami nem ajánlott közúton, csak pályán!!
2021. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, azt hozzáteszem, hogy 4:30 környékén az egy kifejezetten felelőtlen manőver volt, mert nem látott be a kanyarba a kamion miatt, és nem tudhatta, hogy mi vár rá. Vissza kellett volna lassítania, mert ha pl. sóder van az úton, nem tudod volna rá felkészülni. Bár a Street Rossik áltlában ezt csinálják, azért is van ilyen sok baleset.
2021. márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Főleg nem úgy, mint a videóban. Térdedet soha nem fogod letenni normális körülmények között, így ezt nem tanítják.

El kell menni több vezetéstechnikai oktatásra és pályanapokra (Hungaroring)

2021. márc. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es: Igen, na meg bár én tényleg laikus vagyok, de volt a videóban egy-két olyan előzés, ami szerintem rizikós volt, és előzés után néhány másodperccel már jöttek is szemből. Nem is látta be az utat maga előtt mindig, mikor előzött.


Akkor szerintetek normálisan, óvatosan sem tudnék majd közlekedni egy ilyen sportosabb motorral?

2021. márc. 25. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:
figyelj ez fejben dől el... Lehet úgy menni, hogy kulturált ember módjára, nem agyon feszegetve, de ha egy ilyen gép van alattad, akkor érezni fogod a késztetést arra, hogy jobban meghúzd a gázd, jobban bedöntsd a gépet. Ezek a motorok nem erre vannak kitalálva, hanem, hogy koppig döntsd őket a pályán és tiltásig húzzad...
2021. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1es vagyok, az 21:05-ös komment is az enyém

Hogyha késznek érzed magadat arra, hogy vegyél egy ilyen motort, tudsz "óvatosan" menni vele, és beruházol egy felsőkategóriás védőfelszerelést, akkor csökkentheted a kockázatait esetleges sérüléseknek. Azóta végignéztem a videót, és csodálkozom, hogy ez az ember, hogy nem halt még meg. Beláthatatlan kanyarban, koppig döntve 100-nál... Ha lesz motorod, ilyet ne csinálj soha

2021. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!