Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van lehetőség nem európai...

Van lehetőség nem európai autót levizsgáztatni?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom vett nemrég egy Jaguar-t. Pontosabban régebben vette, csak most 2 hete ért ide, mert a vírus helyzet nagyon bekavart a szállításba. Segítettem neki felújítani kicsit, nem volt minden tökéletes rajta. A héten elvittük vizsgára, és nem ment át. A baj a sebességmérő óra volt, mivel az mérföldben mér, ami itthon nem megfelelő, ezért nem engedhetik át. Nem lehetett őket meggyőzni, hogy ez így van jól, kilométeres lehet nem is létezik belőle. Kérdeztem, hogy akkor mit lehetne tenni. Mondta, hogy kell szerezni kilométerben mérőt, vagy OT-sítani kell, mert ott ezt engednék. OT-sat a barátom nem akar belőle, annyi pénzt nem akar rálocsolni.

Miért van az, hogy egy gyári autót nem lehet levizsgáztatni ilyen apróság miatt? Miért van ekkora szigor a vizsgáztatásnál? Van rá lehetőség, hogy még is le lehessen most vizsgáztatni? eBay-en már néztünk csere órát bele, létezik kilométeres, de alapjában véve az is MPH-s, csak pici sárga számokkal mellé írták a km/h értéket is (ami gyakorlatilag haszontalan, néztem videót róla, alig látszik normál ülő távolságból). De az idő míg megjön. Addig valahogy le kellene vizsgáztatni.



2021. márc. 28. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom amerikából jött az autó, ott mérik a sebességet meg a távolságot mérföldben...


nos, ez itthon, európában nem megengedett, hisz honnan tudhatnád pontosan, hogy mennyivel mész? Simán átlépheted az itthoni sebességhatárokat úgy, hogy nem is tudsz róla és ez veszélyes is lehet másokra...


Ezt el kell fogadni, hogy km alapú óra kell bele vagy nem mehetsz ki vele a kapun...


Ha az új órán van km/h skála, az jó, azt nem szokták nézni, hogy milyen pozicióban hogyan látszik...


Ez olyan mint a helyzetjelző, index ,,egyesítés", tudtommal az se vizsgaképes itthon...

2021. márc. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg létezik bele km/h óra is, kétlem, hogy a Jaguár egyetlen USA modellhez való órát rakott bele. Csak kicsit több energiát kell belerakni, mint a 2 hetes "felújítás"
2021. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Felesleges vitatkozni, szerezz egy km/h-s órát, oszt jónapot.
2021. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Most esett le, veszel bele egy vatta új órát és lesz egy 0 km-es autód :D
2021. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
AZ ebay-es is jó bele, csak látszon hogy mutatja a km-t.
2021. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez a szabály, hiba pattogsz rajta. Olyan skála kell, ami mutatja kmh-t vagy legalább azt is.
2021. márc. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem, akkor lesz bele véve olyan.

Csak az a furcsa, hogy mindketten ültünk már jópár olyan magyar rendszámos (nem OT-s) autóban, amiben csak mérföldskálás óra volt, és mégis megkapták a forgalmi engedélyt. Tehát ez hogy így nem megy át, valami új dolog lehet. Most valamiért nagyon beszigorítottak a vizsgáztatásnál. Nekem 1 hónapja azért nem ment át elsőre az autóm, mert el volt törve a bal oldali tükörnek a háza. Amúgy semmi baja nem volt a tükörnek, nem is repedt meg benne az üveg, még állítanom sem kellett rajta, valamiért (lehet nekimentek és visszahajlott) egyik reggelre el lett törve. 2 évvel ezelőtt ugyanitt meg szemem láttára ment át sikeresen egy olyan Opel, aminek hátul oldalról nézve lehetett látni a rugóját, mert annyira lyukas volt a sárvédő...

2021. márc. 28. 13:10
 8/12 anonim ***** válasza:
lehet téged csak szopatnak, de sztem igazuk van, egy magyar rendszámos autóban legyen km/h, ez NEM Amerika!
2021. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem amerikai az autó, hanem angol. Ott is mérföldeznek, de ez gondolom egyértelmű volt.

Csak akkor azt nem értem, hogy jobb kormányos autók miért kaphatnak forgalmi engedélyt, mikor az nagyobb rizikófaktor, mint ha az ember fejben elszámolja a sebességet és 90 helyett 110-el megy.

2021. márc. 28. 13:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor értem már...


Eleve jobb kormányos az autó, nem akar a vizsgabiztos kiengedni egy olyan autót forgalomba aminek még a km órája sem magyar szabványos... ez még nagyobb kockázati tényező!


Ne haragudj, de igaza van és nyilván meg van annak is az oka, hogy miért szopat egyéb esetekben is...

2021. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!