Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelők tanulnak a...

Autószerelők tanulnak a suliba komplett motorgenerált?

Figyelt kérdés
2021. márc. 28. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert az ilyen szintű nagyjavításhoz nem csak autószerelő kell, hanem forgácsoló is.
2021. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, és ha már a gépi teendők megvannak, fúrás, sikolás, köszörülés stb, az összetételt a szerelő csinálja, nem? Azt tanulják gyakorlaton, hogy kell a blokkot összetenni? összefűzni stb
2021. márc. 28. 16:44
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Az ellenőrzést, összeszerelést és beállítást már a szerelő végzi, ezt az autószerelők tanulják is. Ez sajnos nem azt jelenti, hogy minden szakiskolában végzett autószerelő képes is rá, de elméletileg tudnia kellene.
2021. márc. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mert most kell majd döntenem a felvételim miatt, és nagyon érdekel az autószerelés, viszont egyelőre engem a motorok érdekelnek, motorgenerál, és ha van erre lehetőség erre is specializálódnék :) Illetve gondolkozom esetleg a gépészmérnöki karon is :)
2021. márc. 28. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:
A képzés alatt nem tudsz specializálódni, ott mindent meg kell tanulnod alapszinten. Pár év gyakorlat után már tudsz szakosodni, de az autószerelésnél jellemzően másképp működik a dolog. Nem arról van szó, hogy valaki csak motorokhoz vagy csak futóművekhez ért, hanem márkák szerint szoktak szakosodni a szerelők, azon belül viszont szinte mindent megoldanak.
2021. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és még egy kérdés, van arra lehetőség műhelyekben kezdőként(autószerelő), hogy beletanulhass a motorfelújításba, vagy mindenképp kell ehhez minimális tapasztalat(1-2év) ?
2021. márc. 28. 16:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Manapság lósz*rt sem tanítanak autószerelő szakmán, nemhogy motorgenerált. 2016-ban végeztem technikusit 2+1 éves képzésben és 3 év után úgy jöttem ki, hogy jóformán nulláról indultam. Ugyanaz vonatkozik rá, mint az oktatás összes többi ágára: megtanulsz egy csomó elméleti marhaságot, aminek soha nem fogod hasznát venni (kivéve, ha elindulsz egy specializált irányba, de ebben az esetben ráérnél később megtanulni ezeket), ellenben egy csomó olyan gyakorlati dolgot nem tanítanak meg, ami alapvetőnek számít és a tanulók 90%-a hasznát venné. A tangyakorlat is egy zsák ürülék, egyrészt mert nagyon le vannak csökkentve az órák száma, másrészt meg mert a gyakorlati helyek javarésze egyszerűen nem alkalmasak erre a célra és csak azért vállalják el ezt, mert kapnak érte állami támogatást (amikor én voltam, akkor kb. 120 ezret kaptak havonta tanulónként, ebből mi kaptunk kb. 18 ezret, amennyit kötelezően előírt az állam, a többit zsebre vágták a melóhelyek).


Szóval lényeg a lényeg, az első éveid az alapok tanulásáról fog szólni, hiába lesz autószerelő szakmád. De mivel azt mondod specializálódni akarsz, ezért neked kifejezetten jók lehetnek az elméleti dolgok, amiket bemagoltatnak.

2021. márc. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ez nem hangzik jól :(
2021. márc. 28. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!