Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kezdjem el a jogosítványt?

Mikor kezdjem el a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Nem tudom mikor kezdjem el a jogsit. Nyár végén augusztusban leszek 17 éves. Most tavasszal lesz kiserettsegim mert 10.es vagyok. Ha mondjuk iskola után júniusban rögtön elkezdeném akkor mennyi idő alatt lenne meg?

2021. márc. 30. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Most a virushelyzet miatt ez megjosolhatatlan.. alapbol is sok helyen minimum fél ev (csak a vezetes), de msot meg az sincs, feltorlodott egy csomo tanulo.
2021. márc. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Online KRESZ 30-60 óra alatt teljesíthető, ez egy hónap alatt gyakorlással együtt megvan. KRESZ vizsga időpontok általában havi 1x vannak, figyelj arra, nehogy lecsússz róla.

Sikeres KRESZ vizsga után hívogathatod az oktatókat, hogy mikor tudnál kezdeni náluk. Ez egy-két hét vagy egy-két hónap is lehet, iskolától és oktatótól függ.

A vezetés 30 óra minimum, de számolj inkább 40-nel a biztonság kedvéért. Ha heti 2x2 órát veszel, az 10 hét, kb két és fél hónap. A végén az oktatód majd megmondja, hogy mikor vizsgázol. Ha normális, akkor előre tervezett veled, akkor nem kell (túl sokat) várnod. Ha buksz vizsgát, az plusz egy-két hét.

Mindezekkel párhuzamosan csinálhatod az EÜ tanfolyamot szintén online.

Ha megvan a forgalmid és a sikeres EÜ vizsgád, akkor mehetsz okmányirodába, és kb egy hét múlva lesz jogsid.


Ha COVID veszélyhelyzet van, akkor általában a vizsgákat lefújják, KRESZ, forgalmi, EÜ sincs, így értelemszerűen nem tudsz haladni és tovább tart.


Személyes élményem: tavaly januárban kezdtem, február végén volt KRESZ vizsga, márcus közepén kezdtem vezetni, jött a veszélyhelyzet, de heti egyszer tudtam vezetni, kb 36 órát vettem, június 10-én vizsgáztam.

2021. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ebbe a helyzetbe bizonytalan.

De optimistának kell lenni, azaz én elkezdeném minél előbb. Ha nyáron nincs olyan elfoglaltságod hogy pl. végig dolgozol, akkor akár nyáron is.

Minél előbb megvan, annál jobb.

2021. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!!
2021. márc. 31. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!