Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha apám régi autóját megkapom...

Ha apám régi autóját megkapom használatra, mert vett újat, mindenképp kell valami szerződés? (Üzembentartói)

Figyelt kérdés

Olyant hallottam, hogy rendőr megbüntethet ha nem én vagyok az üzembentartó, hiába apám autóját vezetem, nyilván egyforma vezetéknévvel. Néztem az üzembentartóit, de sajnos a biztosítás így is rám hárulna, és pont ezt szeretnénk elkerülni, ugyanis sokszorosa lenne így 20 évesen, mint amit apám fizet.

Lehet valami hivatalos papír, hogy igen én használom főként, de övé az autó, ő a hivatalos üzembentartó?

Válaszokat köszönöm!


2021. márc. 31. 08:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Állított már meg rendőr, forgalmit nem is kérte, csak felírta a rendszámot, gondolom onnan csekkolta, hogy van e rajt műszaki, de meg se kérdezte hogy enyém e...
2021. márc. 31. 08:34
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Írhattok kölcsönadási szerződést, de a rendőrt szerintem az sem fogja érdekelni.

Viszont amit érdemes megtenni: biztosítást apádnak újra kellene majd kötnie évfordulónál, és bejelölni azt az opciót, hogy rajta kívül más is vezetheti az autót. Ennek hiányában, egy esetleg általad okozott balesetnél kötekedhet a biztosító (láttam rá már példát).

2021. márc. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen, írjatok szerződést. Rendőri intézkedésnél, esetleg baleset után jó, ha van. Google-n találsz mintát.
2021. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

2-esnek igazat adok abban hogy érdemes olyat bejelölni hogy más is vezeti az autót. Ha te okozol balesetet akkor valóban kötekedhet a biztosító. Tesóm járt így hogy a párja autóját vezette, volt egy koccanása mert nem figyelt oda, és a biztosító ebbe kötött bele.


Egyébként ha nem akarsz méregdrága biztosítást fizetni akkor két lehetőség is van. Egyik az hogy te leszel az autó tulaj, családon belül díjmentesen lehet tulajdonost váltani pontosabban egyenesági hozzátartozótól tehát szülődtől vehetsz át így autót vagy te adsz át szülődnek autót. Tehát a tulaj te leszel, apud meg lehet az üzembentartó és akkor a biztosítás is az Ő nevén lesz így megúszod a drága költségeket. Így az autót te is vezetheted mert ugye a tiéd, de apud is mert Ő az üzembentartója, ebbe egy rendőr sem köthet bele.

Vagy marad az a lehetőség hogy apádé marad minden, és írtok egy kölcsönadási szerződést a nevedre hogy azt te vezetheted határozatlan ideig erre kell figyelni, vagy írtok évente 1 ilyen papírt, biztosítónál jelzitek hogy más is fogja vezetni, tehát kérjetek egy szerződés módosítást és be van végezve.

2021. márc. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Erre a papírra ráírhatom, hogy pl 2021.04.05-től 2022.04.05-ig? És azért formálisabb legyen évente írok újat?
2021. márc. 31. 09:25
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Semmi értelme papírozni, gond nélkül vezetheted apád autóját. Ha kérdezi a rendőr kié az autó, azt mondod apádé. A rendőr nem foglalkozik ilyenekkel, ha egyébként minden rendben van.


"biztosítást apádnak újra kellene majd kötnie évfordulónál, és bejelölni azt az opciót, hogy rajta kívül más is vezetheti az autót."

Ez casco-nál van, kötelezőnél nincs ilyen.

2021. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Pont én is kissé furcsálom ezeket. Már többször igazoltattak, vagy haverom az ő apja párjának autójával (tehát a vezetéknév sem egyezik), és sosem volt ebből gond...

Illetve biztosítás kötésnél (újra ugye lett kötve) a hölgygyel apám beszélt, hogy a régi nekem lesz, és ő mondta ne írjuk át, mert nagyon drága lenne, stb...és nem mondta hogy bele kéne írni, hogy más is használja.

2021. márc. 31. 09:33
 8/18 A kérdező kommentje:
Ja és igen, csak kötelező van rajta, 1997-es kocsi.
2021. márc. 31. 09:34
 9/18 anonim ***** válasza:

"Ez casco-nál van, kötelezőnél nincs ilyen."

De bizony van, amikor biztosítást kötsz online, fel is dob ilyen választási lehetőséget. 2 hete egyik ismerősömnél ebbe kötött bele a biztosító.

2021. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"amikor biztosítást kötsz online"

Én a CLB-nél szoktam, és ott a kötelezőre és casco-ra vonatkozó kérdések együtt, egyszerre jelennek meg, és ott valóban van ilyen, meg sok más is, pl. riasztóra és metálfényezésre vonatkozó kérdés is. Szerintem ezek a casco-ra vonatkoznak, de mindegy, nem akarok vitatkozni.

2021. márc. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!