Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy rossz hátsó lengéscsillapí...

Egy rossz hátsó lengéscsillapítóval lehet használni az autót, ha csak 1 hét múlva van időpontom a szervizbe?

Figyelt kérdés
Tönkretehet valamit vagy nyugodtan használhatom?(a többi jó)
2021. márc. 31. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mit jelent a rossz. Ha mechanikaialg sérült, repedt, esetleg deformált az egész, rosszak a bekötési pontok akkor még a szervízig se, mert még a végén kiszakad/eltörik és mást is szétver. Ha csak nem csillapít, akkor lehet, de az úttartás jóval gyengébb lesz, főleg kátyús utakon, szóval városon kívüli sebességnél nem ajánlom. A rugó ekkor kicsit nagyobb terhelést kap, de 1 hét alatt nem lesz baja, ha egyébként jó. Ha a lengéscsillapító kopott és kopog a szára, akkor gyakorlatilag gond nélkül használhatod, csak arra kell figyelni, hogyha túl sokat mész vele, annyit kopik a lötyögéstől hogy nem lehet majd felújítani, hanem cserélni kell.
2021. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elfolyt belőle az olaj, csak a csere segít rajta, már megvan az új, de nincs szerszámom, ezért nem tudom kicserélni. Nem kopog, nincs hangja, de nem csillapít semmit.
2021. márc. 31. 14:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy hét alatt semmi baja nem lesz tőle.
2021. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az autóban kárt nem tud okozni, de óvatosan kell vezetni, mert majd pattogni fog.
2021. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Persze, hogy lehet, csak lassan járj, különösen egyenetlen úton, kímélve ezzel az abroncsot, ami ugye a pattogó kerekeknél igénybe van véve jobban – és ilyenkor hajlamosabb elpattogni az autó a kanyarban, fékezéskor sincs mindig kelllően az úton a kerék – magyarul lassan óvatosan minden további nélkül lehet közlekedni. Szocializmusban hónapokig voltak rosszak lengéscsillapítók autókon. Meg attól hoyg rossz, még nem feltétlenül teljesen nulla a csillapítása.
2021. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam lenyomni azt az oldalt és meg sem mozdult
2021. márc. 31. 14:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Ha ez változtat valamit, akkor jöhetnek még.
2021. márc. 31. 14:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Tavaly ilyenkor jártam hasonlóan. A bal elsőből elkezdett szivárogni az olaj. És én is csak hetek múlva kaptam szervizbe időpontot. Hosszabb útra nem indultam volna el vele, de a környéken eljárogattam vele. Persze csak óvatosan, úthibákat kerülgetve, a szokásosnál nagyobb követési távot hagyva. Egyébként semmi rendelleneset nem tapasztaltam az autó viselkedésén. Ha nem veszem észre, hogy folyik belőle az olaj, nem is tudtam volna róla, hogy valami gond van. A garázs padlójára viszont kényes vagyok. Rögtön feltűnt a lecseppenő olaj.
2021. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!