Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rövid utakra 5W-30 vagy a...

Rövid utakra 5W-30 vagy a 0W-20 az optimálisabb ?

Figyelt kérdés
A gépkönyv mind a két olajat megfelelőnek írja. Kérédés, hogy városi használat mellett, rövid utakon melyik a jobb ?

2021. márc. 31. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rövid utakra mindenképp a 0W20, hosszú utakra meg az 5W30 jobb.
2021. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

0w20

Pl. Toyota 1.33 dual-VVTi motornál lehet is probléma, ha nem a használatnak megfelelő olajat kap.

2021. márc. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Plusz egy szavazat az első tanácsára.
2021. márc. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én hosszabb utakra is 0w20-at használok, ez lett a gyári előírás így 5 év után, eddig kb 1000 km-t mentem vele, inkább hosszabb úton, nem gyulladt ki sem az olajnyomás lámpa így 40 fokban, és az olajat sem eszi egyáltalán. Amelyik eszi az olajat az szar motor... És a start-stop miatt nem biztos hogy erőltetni kellene az 5w30-at, illetve ha modern motor akkor sem, mert sokszor pl ez miatt zörög a vezérműlánc, mert nem épül fel olyan gyorsan az olajnyomás. Persze az átlag 15 éves autók itt magyarországon nem igen fognak 0w20-ast használni, de már ilyen 2015 körüli autók azt igénylik. Láttam már 0w16-os olajat is, ez meg már a hibridekhez kell, ami megint egy nagyon nem elterjedt dolog itt magyarban, majd úgy 15-20 év múlva :D
2021. júl. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem gyullad ki az olajnyomás lámpa 0W20 olajjal sem, mert van kenés, és ha a motor is kompatibilis azzal az olajjal, akkor nem lehet gond. De hidd el, 1000 kilóméteres úton, főleg ebben a kánikulában, a 0W20 olaj nem keni úgy a motor, mint az 5W30 (5W40 a legjobb erre). Van kenés, meg minden, de nagyon hosszú távon jobb a nagyobb viszkozitás. Persze ezek ilyen laborban mérhető dolgok, de sok-sok éven át összegyűlnek az ilyenek.
2021. júl. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
csakhogy van olajhűtő gyárilag az autóban. Innentől fogva igazából nem számít annyira a külső hőmérséklet. Csak azért írtam, mert riogattak azzal, hogy majd a nagy melegben kigyullad a lámpa, meg ilyesmi, de azért 1000 km alatt, tekintve hogy az olajcsere periódus 1/10-e, ha 10 ezrenként cserélsz olajat, és egy cseppnyi olajfogyás sincs, a motor sem zörög se semmi, az elmond valamit. Persze igen, majd meglátjuk hosszú távon, de ebben a motorban, attól függetlenül hogy csak 5 éves, már van 200.000 km, ráadásul a "híresen" olajevő ecotec motor, szóval lekopogom, de úgy tűnik bevált. Amúgy az Opel, a gyár maga változtatta meg az előírt olajat 0w20-ra minden autóhoz ami érintett, függetlenül attól hogy most magyarországról vagy norvégiáról van szó. Meg 0w20-ból is azt raktam amit ők mondtak, Total olajat. Úgy tűnik a Total olajok eléggé a csúcsra törnek, mert a Paccar is (DAF) a Total-ra váltott, mint gyári olaj.
2021. júl. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Következőre én is 0w-20-at rakok a Mazdába. Megnézzük mit tud vele. A skyactiv mazdánál egyébként mindkettő jó, 0w-20 és az 5w-30 is a gyári leírás szerint.
2021. júl. 13. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!