Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltó felújítás, vagy inkább...

Váltó felújítás, vagy inkább komplett csere?

Figyelt kérdés
Van egy 2002-es skoda fabiam, az egyest álló helyzetben csomószor nem veszi be (nem recseg, csak nem ugrik be, félúton megakad), kettesbe felváltani oké, de hármasból kettesbe megint olyan hogy megszorul és ha egy bizonyos sebesség alá érek akkor lehet belökni, vagy dupla kuplungos gázfröccsel beveszi ha épp ügyes vagyok (nem recseg itt sem), álló helyzetben meg kuplung be kuplung ki kuplung be és úgy 1-es, és akkor beveszi. Na most én kétlem hogy ez normális lenne, nem is maga a váltó a rossz szerintem, hanem a szinkrongyűrűk, de érdemes csak azzal bajlódni? Vagy érdemes lenne a komplett váltót cserélni? És látok hirdetéseket, hogy "váltó" és 30-50 ezer forintok, de ezt elég lenne megvenni, vagy vannak még egyéb alkatrészek is amit meg kellene venni hozzá? (kulissza stb...)

2021. márc. 31. 19:10
1 2
 1/12 D. Brasco ***** válasza:
100%
Eloszor szerintem meg kellene nézni,hogy a rudazat nincs-e kikopva.....mert ha szinkron baja van akkor recsegnie kellene,azt meg nem csinalja allitasod szerint
2021. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A kuplung biztos hogy kiold?
2021. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát a többi fokozattal nincsen gond, szóval ha kuplung gond lenne azoknál is is gond lenne, nem? Valaki azt mondta, hogy "ez nem Mercedes, ez Skoda", na de régen alapból ilyen gányok lettek volna a Skodák? Az amerikai kaimionoknál látom a videókban hogy úgy váltanak az emberek, hogy áttolják másik fokozatba, félúton megakad, és amikor a motor meg a váltó fordulata egybeér akkor ugrik be sebességi fokozatba, ott állítólag ez normális, na de egy személyautóban?
2021. márc. 31. 20:10
 4/12 anonim ***** válasza:
A hátramenetet jól veszi?
2021. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

engem is érdekelne tippeket kérek

nehezen veszi 1-3-5 öt, 4-est jól 2-recseg R siralmas

kuplung magasan fog

plusz nincs motorfék hiába váltok le lókukit nem ér

teljes csere v bontott váltót vegyek?

2021. márc. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hátramenet hát az meg olyan hogy ha nem határozottan lököd be akkor nem megy be :D de az se recseg
2021. márc. 31. 21:21
 7/12 anonim ***** válasza:
én kézzel szoktam hátra tolni 800 kg az auto lol
2021. márc. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ennyi erővel talicskával is járhatnál autó helyett :P
2021. márc. 31. 21:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Első körben meg kéne nézetni a váltót hogy milyen állapotban vannak bent a dolgok. Szerintem hamarosan egyik fokozat sem lesz jó, vagy ha jó is lesz akkor siralmas lesz az egész autó. Ha félúton megakad lehet kuplung hibája is de nem feltétlenül. Így nehéz megmondani bármit is, nem vagyok szerelő. Csak annyit mondok hogy első körben érdemes lenne megnézetni lehet csak a rudazattal van baj, de az sincs kizárva hogy a kulissza haldoklik. Ha az autó hangján sebesség közben nem hallasz semmi furcsa zajt, zörgést stb... akkor nem biztos hogy olyan nagy a baj. Ezért mondom hogy nézesd át, ehet elég lesz magát a váltót felújítani, lehet csak egy fogaskerék párt kell cserélni, lehet csak kuplungot kinyomó csapággyal és még sorolhatnám. Ha annyira nagy a baj hogy komplett váltó csere kéne akkor kell hozzá némi csapágy, kinyomó csapágy nyeles tengely csapágy például, magát a kuplungot sem árt ha ennyire szét lesz szedve.


De az is lehet hogy nincs benne elég olaj vagy csak olajcsere kéne neki, új váltóolaj bele és jó is lehet akár.

2021. márc. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat !
2021. ápr. 1. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!