Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autónál így megoldható valahog...

Autónál így megoldható valahogy a részletfizetés?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni egy kisebb kategóriás szalonautót. A kezdőrészlet megvan hozzá és a jövedelmem is megfelelő a részletfizetéshez, de sajnos nem rendelkezem munkahelyi igazolással és azt néztem, hogy anélkül nem lehet elindítani. Az lenne a kérdésem, hogy munkahelyi igazolás nélkül ez egy lehetetlen küldetés, vagy van valami kiskapu, amivel meg lehetne oldani a részletfizetést így is. Nagyon jó lenne, ha tudnék így vásárolni egy új autót, mert eddig az összes használttal szenvedtem. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2021. ápr. 1. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Mármint?

Munkáltatói igazolás is elég. Az pedig ha dolgozol, nem feketén, akkor adnak.

Feketén, szürkén nem fog menni.

2021. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Szalonokkal beszélj, ha van kiskapu, ők ismerik.
2021. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Kiskapu nyilván van,megveszed más nevére, kezest keresel, stb. Az azért könnyen belátható, hogy a feketén keresett jövedelmed nem ad alapot arra, hogy hitelre odaadjanak egy új autót. Rosszabb esetben a nav felé is magyarázattal kellene szolgálnod.
2021. ápr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2# az a gond, ha nincs igazolt jövedelem, akkor arra semmilyen kiskapu nincs...

😁

De egyébként jelzáloghitel, kezes(ek) bevonásával lesz olyan bank...m

2021. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Hitelt bank ad, nem a kereskedő (szalon), a bank pedig minimum igazolható jövedelemről kér igazolást.

Jelzálog hitelt meg ne akarj autó vásárláshoz felvenni.

2021. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor még gyűjteni kell. Jelzáloghitelt semmiképp nem vennék fel.
2021. ápr. 1. 16:46
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Miért nincs munkahelyi igazolásod?

Ha azért, mert vállalkozó/cégtulajdonos vagy, akkor 1 lezárt üzleti évvel is neki lehet menni (én így csináltam). Néhány banknál vannak kezdő vállalkozói hitelek is, ott csak "néhány" hónap vállalkozói múlt kell, de magasabb a minimum önerő.

Ezen kívül megkérhetsz kezest is, ekkor ugyanúgy te fizeted, de a kezes adja a hitelgaranciát (pl. neki inkasszózzák a számláját, ha te nem fizetsz).

2021. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

#7#

Rokont, barátot nem okos dolog kellemetlen helyzetbe hozni azzal, hogy elvállalná-e a kezességet.

Értelmes ember nem vállalja el, viszont, ha elutasítja a kérést, azon a másik megsértődhet.

Van ennek egy érzelmi zsarolás jellege.

2021. ápr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

8: idegen meg nem vállal kezességet. Szóval kénytelen vagy megkérni rokont.

Mondjuk barátnak én se mennék el kezesnek akármilyen nagy haver. Ezekből lesznek azok akik nem fizetik majd rámegy gyönyörű szépen a barátság.

2021. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7 voltam,

8/9 én mondjuk elsősorban ilyesmire gondoltam, hogy mondjuk szülők/házastárs, főleg ha egyébként is rá terelődne a szó és felajánlják... de amúgy igen, hacsak nem adott minden feltétel tökéletesen, valszleg nem jó ötlet.

2021. ápr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!