Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2007es Toyota Land Cruiser-re...

2007es Toyota Land Cruiser-re kb mennyit kellene költeni a következő 10 évben?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem lehet pontosan tudni de mégis mennyire problémás ez

a típus. Első autóként gondolkodok rajta. Ahogy néztem 4-5M között már lehet kapni magyar tulajdonostól rendszeresen szervizelt LC-t 3-400e kmrel.

Kinézet, vezetési élmény nem számít csak hogy jó legyen terepen és a nagy csomagtartó/sok személy (8).

Tartok tőle hogy túl gyakran áll majd a szervizben. De ha csak évente egyszer van vele gond és mondjuk 10 év alatt rá kell költenem 6 milliót akkor elég jó alternatíva lehet ( az új azért drága lenne számomra).



2021. ápr. 2. 06:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ja az kimaradt hogy mire akarom használni:

Havonta 5-10 alkalommal ki kell mennem mindenféle zártkerti, nehezen megközelíthető tervezési területekre.

Ezen kívül úgy néz ki veszek egy telket ahol az idő nagyrészében lakni is fogok (persze zártkert az is, kb a hegy tetején).

A családban amúgy is foglalkoznak mezőgazdasággal, hagyományos autóval már sokszor elakadtak, nem kizárt hogy kölcsönadnám nekik.

2021. ápr. 2. 06:40
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem problémás, de mint mondtad ezt így nem lehet megmondani, lehet csak kötelezőre kell költened, de lehet hogy minden drága dolog nálad fossa össze magát
2021. ápr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, de ha minden drága dolog nálam fossa össze magát -hogy téged idézzelek😀- és javíttatom, cserélek mindent, akkor utána a javított dolgok bírnak még pár százezer km-t nem? Alapvetően hosszabb távon gondolkoznék, nem is bánom ha kb mindent javítani kéne az alatt az idő alatt amíg nálam van, de az új 20-30M és ahogy olvasgattam 7-8 év után ott is kezdődnek a javítások.
2021. ápr. 2. 08:28
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Biztos, hogy előbb-utóbb előjön 1-2 költségesebb felújítás mint minden más korosodó autónál pl. turbó. De felújítás után azokkal se lesz gond egy darabig.
2021. ápr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 krwkco ***** válasza:

Ami minden használt autóra igaz:

Az nagyon valószínű, hogy sok kopó és cselérendő alkatrész el lesz rajta használódva. Feltehető, hogy a régi nem költött rá az utolsó években, csak amennyit muszáj volt. Szilentek, lengéscsillapítók, csuklók, gömbfejek, vezérműszíj (vagy lánc?). Nézd meg neten ezeknek az alkatrészeknek az árát. Plussz mégegyszer annyi a beszerelés.

És ehhez jönnek még a váratlan motorelromlások. Ott nem mindig tudsz új alkatrésszel javíttatni. Egy motor vagy hengerfej nem jön ki 6 millióból. Ott az élettartam már nagyon függ a felújítás minőségétől. És a magyar szerelő (tisztelet a kivételnek), amikor egyvalamit megjavít bevisz 2 potenciális hibát. Először keress egy jó szerelőt és akkor már mindezt tőle is megkérdezheted.

A kompresszió és veszteségmérés legalább pillanatnyilag mutatja a motor használható állapotát. Megpróbálhatod belevenni a szerződésbe, hogy ha ezek nem jók, akkor pár napon belül "vissza a babaruhát". És az autón ne legyen a szerkezetet érintő vagy megállíthatatlan rozsdásodás.

2021. ápr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem te egy duplakabinos platós kisteherautót (Transit, Boxer, Ducato) keresel valójában. A mellé meg ha nagyon muszáj egy összkerekes Swiftet vagy Ignist - még két autó külön adójára és biztosítására sem fogsz annyit költeni, mint egy Land Cruiserére, ez pénztemető lesz a számodra.
2021. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó ezt most nem értem. A Transit, boxer, ducato az elmegy terepen? Van egy régi transit furgonunk( szóval nem platós), de az szó szerint a nedves füvön elkaparja magát.

Persze azon gondolkoztam hogy egy 4x4 suv jó lenne, de az az érzésem hogy igazi terepen nem lehetne használni.

Isuzu D Max is eszembe jutott, de ott meg nincs klasszikus értelemben vett csomagtartó, és az utastér is elég kicsi.

2021. ápr. 2. 17:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted a zártkerti ingatlanok hogy kerültek oda, ha nem úgy, hogy a melós brigádok odamentek az építkezős kisteherrel? Vagy láttál már esetleg kőművest, aki Land Cruiserrel viszi a betonkeverőt, kerítést meg cementet?
2021. ápr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Illetve egyéb összkerekes autókon is gondolkoztam mint pl ignis, RAV4, vagy bármi, de ugye nekem egy jó nagy családi méretű autó kéne ami terepen is jól elmegy, ezek pedig nem is olyan nagyok, nem is kifejezetten terepre valóK így aggódnék hogy annyi kompromisszumot kötök hogy egyik szempontnak sem fog megfelelni. De ettől függetlenül utána nézek azoknak is amiket mondtál, könnyen lehet hogy igazad van.
2021. ápr. 2. 17:45
 10/13 A kérdező kommentje:
8as én nem mondtam hogy nem lehet oda felmenni az év nagy részében, de ha ott lakok akkor jó lenne az év 365 napjában megbízhatóan közlekedni. Illetve nekem nincs szükségem platóra csak zárt csomagtérre. De nem akartam ellenséges hangnemben válaszolni, elnézést ha úgy tűnt. Igazából nem értek még ehhez és most tajekozódok.
2021. ápr. 2. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!