Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A chiptuning tönkreteszi az...

Semmi, szinte por.. kérdése:

A chiptuning tönkreteszi az autóm?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy 1.9 TDI 1Z motoros autót, automata váltóval, amit az előző tulaj chiptuningolt. Valószínűleg nem a legprofibb munka, ugyanis teljesen lepadlózva füstöl, 3.5 ezres fordulat felett kezdődik a kormolása nagyjából. Addig viszont abszolút füstmentes, nagyon szépen húz, jól reagál a gázadásra, dinamikus. Hideg motornál sem füstöl, nem dadog, hidegen-melegen pöccre indul. Nincs kartergáz, víz hőmérséklete nem változik, nincs túlnyomás a rendszerben. Fogyasztása normális. Éppen ezért igazából nem feltétlen szeretnék megszabadulni ettől a tuningtól, viszont azt sem szeretném ha tönkretenné a motort hosszútávon. Én a kocsit normál használat során nem szoktam rugdosni, igazából sosem szoktam 3 ezer fölé menni fordulatszám terén, mert nincs szükségem rá, még előzéseknél sem, hiszen kellően nyomatékos az autó kis fordulaton is, így átlagos használat során sose füstöl. Nem szoktam száguldozni sem, nem hajtom túl egyáltalán a kocsit. Csak azt olvastam, hogy a füstös chiptuning nem éppen egészséges és tönkre teheti a kocsit, amit nem szeretnék. A kérdésem az lenne, hogy a chiptuning akkor is öli a motort, ha az ember "nem használja ki", és nem hajtja túl a gépet?

2021. ápr. 4. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rugod neki, főleg hidegen, meg normálisan cserélsz olajat semmi baja nem lesz.

Ez az 1.9 TDI motor nagyonb strapabíró, számtalan chippelt példány fut sokszázezer km-el, és semmi baja.

2021. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit értesz az alatt hogy tönkreteszi. Nyilván valamilyen mértékben csökkenti a motor élettartamát (vagy legalábbis bizonyos alaktrészekét). Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy mondjuk az alkatrész élettartama 300 ezer helyett 280 ezer lesz. Szívás akkor van, ha te 276 ezerrel vetted az autót. (nem konkrét számok, csak példa). De ami a chip miatt tönkremegy, az amúgy is tönkre menne nemsokkal később.
2021. ápr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Nem, ezekkel csak kevesebb kmt fog elmenni a motor, de nem mind1, ha előbb szétrohad a kasztni, minthogy ezek tönkremennek?
2021. ápr. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!