Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kőbe ütöttem az autó ajtaját....

Kőbe ütöttem az autó ajtaját. Mennyi egy ilyen ajtórányitásnak a javítása?

Figyelt kérdés
A sérülés alig 2-3 mm, az vezetőoldali ajtó legalján van. A kocsi színe fehér (nem metál), de ez a kis fekete pötty ha az ember közelről megnézi akkor elég jól látható. Ráadásul nem karc, hanem megroncsolódott a felület ezen az apró területen, mivel sziklafalnak ütöttem az ajtót. Nincs 2 éves a kocsi. Ezt érdemes javítani? Fog rozsdásodni? Ecseteljem le esetleg fehér festékkel ezt az egy pöttyöt?

2021. ápr. 5. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
2 millió.
2021. ápr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Látni kellene, hogy mégis milyen.

Ha a festék megsérült, akkor érdemes kezeltetni mindenképpen.

2021. ápr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

ha csak pöttyről van szó, akkor ecseteld le, oszt jónapot.

Plázákban, egyéb szűk parkolókban úgyis nekicsapják az ajtókat, lesz még sérülés rajta.

2021. ápr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Le kell ecsetelni vagy picit ráfújni, 1-2e ft-ért lehet kapni bármihez javítót
2021. ápr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
37%

Én zsírtalanítanám. Pl. féktisztítóval, sebbenzinnel, ultrás vízzel, ami van.

Utána feltölteném a lyukat glettel, vagy ha sekély akkor több réteg rozsdagátló festékkel (Koralkid).

Csiszolással óvatosan szintbehoznám, hogy a festék körülötte ne sérüljön. Vagy félkemény állapotban borotvapengével szintbe vágnám.

Autós festékboltban kevertetnék spray-t.

Egy papírlapon kivágnék egy akkora lyukat, mint a sérülés. A sérülés fölé rögzíteném egy kis távolságra. Más felületen lehet próbálgatni.

Több irányból, több részletben lefújnám. Egyrészt, hogy átmenet legyen, másrészt, hogy ne follyon meg.

Vagy rendelnék gyári javítófestéket. A körömlakkoshoz hasonló üvegben adnak. Ügyesnek kell lenni, hogy legalább elfogadható legyen a végeredmény.

2021. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kb 500-2000 forint, mert ennyibe kerül a javítófesték. Pont ilyen sérülésekre van ez kitalálva. Arra vigyázz, hogy mielőtt bekened, tűntesd el az addigra keletkező rozsdát (ha nincs, akkor jó).

Ilyen festéket márkaszervizből, nagy autósboltokban, de még nagy mulitikban (Auchan) is kaphatsz.

Az egyész elemet fújni nincs semmi értelme.

2021. ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. ápr. 5. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!