Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsón fenntartható autók...

Olcsón fenntartható autók munkába járásra?

Figyelt kérdés

Halihó. Nagyon sok kérdés van ebből, viszont kicsit egyedi felhasználása lenne az autónak, így már azt sem tudom, hogy dízel vagy benzines legyen.

Tehát munkába járásra kellene autó, 4 naponta 100km oda-vissza, plusz hétvégi bevásárlás asszonnyal, tudjátok.

Havonta körülbelül 50 ezernél nem szeretném, hogy többe kerüljön a fenntartás. (Az üzemanyagon kívül)


Gondolkodtam Ford focus-on, esetleg Opel astra H-n. Ezek nagyon tetszenek.

Légyszi motorokat is írjatok, tudom, hogy minden típusból van jó/rossz.

A honda jazz-ről hallottam talán, hogy a világ leg megbízhatóbb autója??



2021. ápr. 5. 14:34
1 2 3 4 5 6
 1/57 A kérdező kommentje:
A havi 50 ezret úgy értsétek, hogy évente 600 ezer forintot költenék rá üzemanyagon kívül, nem tudom, hogy kevesebbre, vagy többre számítsak. Fontos szempont lenne a gyerekbarátság is, ugyanis barátnőm 1 hónapos terhes, és hosszú távú verdán gondolkodom. A vételár kb 700 ezertől 1.1 millióig lenne. Jó lenne egy olyan, amiből 800-900 ezerrel kijövök, hogy maradjon az esetleges szervízre is pénz.
2021. ápr. 5. 14:42
 2/57 anonim ***** válasza:
100%

800-as autóra, évi 600-at rálocsolni?

Fura egy gondolkodásod van.

De azt tudnod kell hogy akkor többet lesz szervizben, mint alattatok.

2021. ápr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ha úton a baba akkor a szűrésbe azt is tedd be hogy beférjetek rendesen, beférjen a babakocsi, a bevásárlás, a gyerekhez járó extra táska (pelenkázó, pelenka, váltásruha, kaja, pia, rongyok, stb).


Az első évben tökönszúrod magad ha nem kombid van, utána azért folyamatosan egyszerűsödik a dolog. Én azért minimum egy szedánt néznék, de ha 5 ajtós az mégjobb.


Pl. Kombi/5ajtós T220 Avensis benzin és dízel is jó, de vásárlás előtt azért illik körbekérdezni a típus fb csoportjában.

1millióig nem jut eszembe más amit megvennék az említett felhasználási módra.

2021. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
79%
Nem tom, de mingyár veszek neked egyet. Amúgy amiket felsoroltál nekem egyik sem tetszik, de ha neked ezek tetszenek, akkor a Honda Jazz. Azzal lősz mellé a legkevésbé. De én ennyiből vennék egy Ignist. Munkába járni, meg bevásárolni is tök jó. Vagy Wagonr R-t. Nekem kifejezetten tetszenek ezek, de hát sok embernek nem jönnek be. Én anyámnak, meg a nagyanyámnak is Ignist vettem. Elég jó hasmagasságuk van, rá lehet menni mindenféle elbszott útra, meg nagyon jó beleülni.
2021. ápr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencséd van ,kifogsz egy jó állapotú corollát, magánszemélytől.
2021. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
19%
suzuki swift
2021. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:

Igen, fontos lenne a gyereknek a gyerekülés, hogy probléma nélkül beférjünk.

Hát úgy értettem, hogy egy autóra biztos, hogy kell kökteni, de akkor úgy tűnik, hogy az éve 600 ezerrel túl lőttem. Sebaj, inkább lőjek túl, mint hogy gondban legyek. Kalkuláltam mindent.

2021. ápr. 5. 15:17
 8/57 A kérdező kommentje:
Swift felejtős, látni sem akarom, a gyerekemet nem tenném bele egy swift-be. Láttam már csúnya balesetet 50km/h val is a swift-el.
2021. ápr. 5. 15:19
 9/57 A kérdező kommentje:
Esetleg golf 4 kombi, ford focus is elég nagy, skoda octavia, ugye az említett h astra, mazda 6 talán.
2021. ápr. 5. 15:20
 10/57 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a vételárhoz tegyél hozzá egy kicsit, az éves fenntartásból meg vegyél el. Golf 4 szerintem ideális lenne neked, ha csak hosszú távokon jársz akkor 1.9tdi, ha sok a rövid táv akkor 1.6 benzin. A 4 naponta 100 km (az nincs évi 10000) szerintem nem indokolja a dízelt, főleg ha sok kisebb szaladgálós táv is van emllette. Ha készülsz a gyerekre akkor kombi is van belőle. Hahun kombiból 1,1 millió a legdrágább, úgyhogy a pénzedből a kínálat tetejéből tudsz választani.
2021. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!