Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20 ezer forint sok egy váltó...

20 ezer forint sok egy váltó olaj cseréért + fékfolyadék cseréért, anyag nélkül ?

Figyelt kérdés
2014-es mazdinnyó a kocsi, kicsit sokallom. Ennyire azért nem nehéz kicserélni videók alapján. Az anyagot én vittem egyébként.

2021. ápr. 6. 17:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
61%
Ha te viszed az anyagot mindig többet számolnak munkadíjra, mert egyébként az anyagokon is lenne valamennyi hasznuk, ők olcsóbban veszik és kisker áron számlázzák neked ki általában.
2021. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Ja vágom, de tokkal vonóval így is olcsóbban jön ki. Fék cserén pl egy 20-ast "tudtam" keresni
2021. ápr. 6. 21:02
 13/28 anonim ***** válasza:
91%

7 tartállyal, parnalub esx 75w90

akik lepontoztak keressék meg a koktél virsliüket és verjék már ki

2021. ápr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Azért érdemes mindent vinni, mert egyrészt, akkor az kerül bele, amit te vettél, nem az amit ők kitalálnak, másrészről olcsóbban jössz ki.

Persze ők a túlárazott Bárdi féle árat számlázzák ki, csakhogy a szerelőknek van 50% kedvezménye ott. Én pl. egy első tengely féktárcsa fékbetétet 95 ért csináltattam, hátsóknál már én vittem az anyagot és úgy 75 volt már "csak". Szóval érdemes vinni mindent, szerintem... :)

2021. ápr. 6. 21:24
 15/28 anonim ***** válasza:
74%
#13: Az az olaj még kisker áron is fele annyiba kerül mint amit a krédező vett, szóval ne azzal hasonlítsuk össze, főleg "tartállyal" ne. Ezt a trágár stílust pedig nem tudom milyen jogon engeded meg magadnak.
2021. ápr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

75w-80 Xado az egyik legdrágább és legjobb váltóolaj.

Az általad írt tartályos verzió mindegyikből olcsóbb lenne.

2021. ápr. 6. 23:26
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Feltettél egy kérdést , aztán leírtad hogy te milyen jól csinálsz mindent.

Te érted ezt egyáltalán ??

2021. ápr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Relatív.

Nemrég egy olajcsere + levegőszűrő, pollenszűrő és fékfolyadék cseréért 80e-t fizettettek velem. Eredetileg 100 lett volna, de mivel hangot is adtam neki, hogy ezt nagyon sokallom, a munkafélvő srác adott rá mindenféle kedvezményt, bizonygatva hogy ő milyen jófej velem. Így lett 80.

Azért bosszant, hogy ennyi, mert pl a levegőszűrő csere egy egyszerű öt perces művelet. Mégis csak ennek a munkadíjára 10.000Ft fel volt számolva. (Magamnak ingyen megcsinálom, csak a szervizkönyv lenne problémás.)

Nem volt mit tenni, kifizettem. Ez volt a tanulópénz, hogy melyik lehúzós szervizbe nem megyek többet.

Ja, mielőtt szó éri a ház elejét, nem valami prémium autóról van szó, csak egy Opel Astráról.

Utána a közösségi oldalon az egyik márkaspecifikus csoportban megkérdeztem, kinek mi a véleménye erről az árról. Le lettem hurrogva, hogy ez teljesen reális normál ár, mit háborgok. Ha nem tetszik, járjak gyalog. Szóval ha az általam leírt rutin műveletért reális 80-100e Ft, akkor egy váltóolaj + fékfolyadék csere munkadíjért abszolút nem sok szerintem 20. Csak valahogy a mi fizetésünk van lemaradva ettől.

2021. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
15# megint savanyú a szölő miért fáj ha valaki fele annyiból minőségi nem kontár munkát végez a szervízében LOL na befejeztem szervusztok
2021. ápr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
De előre meg kéne kérdezni, h mennyiért csinálja meg a szerelő az olajcserét, levegőszűrőt stb és akkor nincs az, hogy 10 ezer ft ért cserél levegőszűrőt.
2021. ápr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!