Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jol gondolom hogy igy mukodik...

Jol gondolom hogy igy mukodik a kezi onkiszolgalo automoso?

Figyelt kérdés
Bedobom a penzt. Aztan pl az elso program megy kb 2 percig. Addig csapatom mig le nem all a viz. Aztan ekkor megnyomom a kovetkezo programot, es azt is addig csapatom mig le nem all es igy tovabb? Vagy esetleg minden program elott penzt kell bedobni? Vagy ez olyan hogy le se all programoktol fuggoen, csak mikor letelik az ido akkor mar nem tudsz elinditani egy programot se?
2021. ápr. 7. 10:02
1 2
 1/11 krwkco ***** válasza:
100%

Amíg le nem telik az idő, addig elvileg lehet váltani a fázisok között. De csak kézzel. A programok nem lépnek tovább automatikusan. Oda kell menni az automatához, és hiába ereszted el a "ravaszt", közben fogy az idő.

Ezért én úgy szoktam, hogy bedobok mondjuk egy százast és elindítom az előmosást. Ha nem értem körbe, bedobok még egy 50-est és megint az előmosást választom. Újra indul minden gond nélkül.

És így tovább minden mosási módra.

2021. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehat ha jol ertem akkor nem az adott program idejet meri hanem az osszidot. Tehat akarmikor leallhatok a programmal es mehetek a kovetkezore, nem kell megvarni mig elfogy belole az anyag.
2021. ápr. 7. 10:32
 3/11 A kérdező kommentje:
Es nem programonkent kell bedobni a penzt gondolom , hanem az elejen 1x.
2021. ápr. 7. 10:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bedobsz x forintot. Kapsz pl 5 percet, kiválasztod a programot amivel kezdenél, mondjuk 3 perc múlva átváltassz a következő programra, 2 perc múlva letelt az időd, bedobsz még pénzt folytatod ahol abbahagytad és pl 30 másodperc múlva kapcsolod a következő módot, ami neked tetszik.
2021. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy mielőtt bedobod a pénzt/elindítod a programot, vedd ki a mosópisztolyt, mert múltkor előttem a srác nem vette ki, és ment 100 bar-os nyomással a víz abba a pisztoly tárolóba. Fél perc után rájött, hogy az nem fog onnan kijönni, leállította a programot, újraindította, és alig maradt már ideje mosni, szóval dupla annyiba került a mosás. Arról nem is beszélve, hogy nem kicsit elázott az ember.
2021. ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

de ha kétkefés, akkor is tanácsos az #1-es tanácsát követni. Először kétszázért étkeféled, vagy még egy százas, aztán a másik pisztollyal kétszázért(vagy töbért)lesprickolod..majd még egy százasért cseppmentessel átöblíted.


Szóval ne egyszerre egy ezrest, hanem két-három részletben..

Aztán ha már rutinos vagy, akkor azt csinálsz amit jónak ítélsz.

2021. ápr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krwkco ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Én ezért is szoktam a kispénzes módszert választani, mert az a tapasztalatom, hogy a nagynyomású mosás nem mindenütt hozza le a piszkot. Ezért a habosítás után végig szoktam törölni az autót egy saját készítésű szivacskefével. Ha nincs senki mögöttem, akkor a mosóállásban (általában ez van) vagy kiállok arra az időre.

Van erre egy saját készítésű spéci eszközöm. Egy nagyobbfajta szivacsot kétirányban bevagdostam, mint ahogy a szalonnát szokták sütés előtt és spárgával felkötöztem egy nyélre. A homokszemcsék be tudnak menni a bevágásokba és nem is kell erősen nyomni, hogy mindenhol érje a felületet. Ha nagyon kíméletes akarok lenni, akkor viszek egy 5 literes vödröt, meg 2-3 liter vizet flakonban (a kúton többnyire nincs vízcsap és a lándzsa kifújja a vödörből a vizet) és időnként leöblítem a szivacsomat.

2021. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

általában 1 százasért kapsz 45-60 másodpercet

amikor megnyomsz egy programválasztó gombot, elkezd visszaszámolni

megvárhatod míg lejár és újra teszel bele, vagy alapból többet teszel és közben váltasz programot


Az összes programot nem kell vévigcsinálni. Elég a mosót és utána a gyorsszáradó öblítőt vagy a viaszos öblítést alkalmazni. Kefés programot ne használj, mert karcolja a fényezést.

2021. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
forró viasz legyen az utolsó azt már ne öblitsd le
2021. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bedobok 500 forintot, aztán gyorsan végogzongorázom a programokat
2021. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!