Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen multimétert ajánlanátok?

Morekamion kérdése:

Milyen multimétert ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Max 20.000ft ig szeretnék venni


Elg sokat látok az interneten 2500 3000ft ért de gondolom ezek semmire nem jók


Mindenképp digitálist szeretnék Mien típust ajánlanátok?



2021. ápr. 7. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van és tökéletes, kábel tesztelő is van vele.

[link]

2021. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nincs azokkal semmi baj. Normális helyről kell venni, ami nem árul szemetet és akkor az olcsóban is meg lehet bízni. Én ezt használom sok éve, jelenleg 3000 forint. [link]
2021. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vortrex ***** válasza:

Igazat megvallva teljesen jók a 2500-3000 ft-os multiméterek is, sőt én inkább lebeszélnélek róla, hogy 10000-nél többet kiadj akármelyikért is otthoni használatra.

Az előző kérdés után gondolom az akksidat szeretnéd tesztelni vele, arra bőven elég tesco-s maxwell vagy akármilyen olcsó digitális multiméter is.

2021. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pontos típust nem tudok mondani. Most Maxwellt használok de az uni-T is jó márka, olyanom is volt, csak azt ellopták.

A nagyon olcsóak picit pontatlanabbak és hamarabb széthullanak, de hétköznapokra az is elég.

2021. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne gondold hogy az olcsó semmire sem jó.

Van 3 multiméterem. Egy 13000ft-os Voltcraft, egy 11000ft-os Mastech, meg egy 1500ft-os 20 éves praktikeres noname.

A Voltcraft 1 egész ohm-ot téved, a Mastech 0.6-ot, a praktikeres gagyi meg 0-át.

Na erre varrjál gombot!

2021. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mire kell. Normál átlag felhasználásra, autóban töltést, szakadást vizsgálni, tehát olyan embernek, aki nem foglalkozik komolyabban elektronikával egy olcsó pár ezer forintos is megfelel.

Én most rendeltem Kínából egy Uni-T (A "C" betűs boltban Voltcraft néven forgalmazott) egyenáramú lakatfogót (ami egyben multiméter is). Azért kellett ilyen, mert szeretnék autóban megbontás nélkül is áramokat mérni. 10e Ft-ot még nem sajnáltam rá. De ha valakinek nem kell ez a funkció a 2-3eFt-os is megteszi.

2021. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, attól függ, mire használná az ember. Például ezzel a hestore produktummal feszültségesést ellenőrizni az otthoni dugaszolóaljzatban, az olyan saccolás jellegű, mert 1,2 %-os a pontossága.
2021. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azon kívül, amit a többiek leírtak, én arra hívnám fel a figyelmet, hogy a legolcsóbbaknál hiányzik 1 hasznos funkció: automatikus kikapcsolás.

Ha nem rakod off pozíciba, megeszi az elemet/akksit.

Ezzel meg lehet tanulni együtt élni (emlékezetbe vésni), de könnyű elfelejteni kikapcsolni, és bosszantó elemet vadászni amikor kellene újra használni.

2021. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem ilyesmiből van kettő:


[link]


Leginkább az autóiparban használom őket és már vagy 15 éve teszik a dolgukat.

1.000 Ft körül vettem darabját, az egyik pedig még hőmérsékletet is mér a hozzáadott szondával.

A már említett automata kikapcsolási funkció hiánya mellett a túláram védelem is hiányzik. Emiatt a mA funkciót már mindkettőből kisütöttem nyugalmi áram mérése közben. Figyelmetlenül kinyitottam az autó ajtaját, a belső világítás pedig már sok volt nekik :)

2021. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legolcsóbbakat használtam mindig is, és nem csak hétköznapi felhasználásra. Mindben volt automatikus kikapcsolás. Jelenleg egy Mustool-t nyúzok. Teljesen automatikus a mérési tartomány, csak a módot kell kiválasszam.
2021. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!