Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rángat az autó hideg...

Miért rángat az autó hideg időben?

Figyelt kérdés
Van egy 2004-es évjáratú 1.4-es vw polo-m ami kb. 15 fok alatt rángat, nehezen indul és egyenetlenül jár az alapjárata. Nem igazán tudom mi lehet a probláma oka nem olyan rég lettek kicserélve a gyertyák, map szenzor és a benzin szűrő is de hiába ugyanúgy fennáll a jelenség. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? A válaszokat előre is köszönöm.

2021. ápr. 7. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert hideg, adj neki időt
2021. ápr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Morzsi007 ***** válasza:

Nincs hibaüzenet? Gyújtótrafók rendben vannak?

Fordnál (1.6 benzin) volt hasonló probléma az ismeretségi körömben, de ott kidobta hibának az egyik trafót. Csere után jó lett.

2021. ápr. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 1.6 Benzines Ford rendszeresen rángat, kihagy hidegen. Pedig nem taposom neki, csak mondjuk kanyarból gyorsítok ki erre egy pillanatra mintha fékbe lépnék.


Voltam vele szervizben, azt mondták nem találtak hibát, és hogy hidegen lehet nem kap még elég üzemanyagot azért rángat... aha mondom és az úgy akkor jó?


Céges kocsijaink mind hasonlóakat csinálnak. Ha már üzem meleg a motor akkor onnantól megszűnik a jelenség.

2021. ápr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1.4 golfom csinálta ezt, sőt meg is álldogált hidegen és utánna nehezen indult másodjára. Aztán egyszer megállt végleg, a gyújtótrafóban ugyan volt "áram", de mégis kihagyott a gyújtás. Lecseréltem a gyújtótrafót, azóta 🌳sza.

Amúgy ami benne volt, az v.mi bontott volt, mert rá volt írva a hátuljára hogy "passat 1.6i"😂

2021. ápr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!