Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf 4 vagy VW Polo,melyik...

VW Golf 4 vagy VW Polo,melyik a jobb felszereltségileg,motorkinálatban,fentartásilag,melyiket ajánljátok első jogosítványosnak?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 8. 10:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Első jogosítványosnak? :-) Nekem is az első van, 26 éve, párszor hosszabbítva. :-)
2021. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 krwkco ***** válasza:

Nincsenek külön autótipusok a friss jogosítványosoknak.

Ha nincs szükséged nagy autóra, akkor a kisebbel könyebb parkolni. A parkolóradar kicsit segít ilyenkor.

Ha nem akarod megszokni, megtanulni a váltást, vehetsz automatát.

2021. ápr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
4%

Friss jogsihoz SDi motort választanék. Felesleges erősebb motor rutint szerezni. A két típus közül pedig a Golfot, mivel egy kicsivel nagyobb, mint a Polo. Ha azzal megtanulsz parkolni, fog menni a másikkal is. Fordítva nem biztos, hogy igaz.

Fenntartási költsége is alacsony. Megbízható motor, és keveset fogyaszt. Az a veszély sem fenyeget annyira, hogy összetöröd, mivel nem a leggyorsabb autó.

(persze lehetnek kivételek, az SDI is elromolhat, azzal is lehet karambolozni, de a többihez viszonyítva írtam ezeket)

2021. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%

Technikailag nincs nagy különbség. Ha elég a Polo mérete, akkor az is jó. Én személy szerint a Golf-ot választanám, fenntartás kb ugyanannyi, meg úgyis az előéleten, állapoton múlik mennyit kell költeni rá.

Benzinesből 1.6 16v, dízelből 1.9 PD 101 lóerőtől felfelé nézelődnék, attól függően milyen használatra kell.

2021. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 D. Brasco ***** válasza:
80%
En barmilyen motorral ajanlanám csak az SDI-vel nem.Egy büntetés az a motor annyira nem megy sehova.Egy kitalálásakor is őskövületnek számító,elavult szar az egész.A TDI-k kb semmivel nem fogyasztanak többet,ugyan olyan megbizhatoak,es cserébe mennek is......mar ha egyaltalan szukseged van dizelre,bar a kerdes alapjan nem hiszem.
2021. ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Első jogositványos autot ugy értettem,hogy friss jogosítványra gondoltam.első autonak melyiket lehet ajánlani?
2021. ápr. 8. 12:19
 7/16 anonim ***** válasza:
6%
Mindkettő jó első autónak de inkább a Golfot ajánlanám mert átlagosan nagyjából ekkora egy magyar autó,így ahhoz szoksz hozzá ami a legelterjedtebb.Nem kell mini autót venni azért mert első autó,egy Golffal sem nagy őrdőngősség parkolni és praktikusabb is
2021. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

#5 Nem mindenkinek az a legfontosabb, hogy minél jobban menjen valami. Ez eléggé 1 bites gondolkodás. Egy kezdő vezetőnek igenis ajánlott egy lassabb autó, nem kell feltétlenül száguldozni.

Ne nekünk bizonygasd, hogy te milyen tökös gyerek vagy, hanem azt tartsd szem előtt, hogy ez a srác még szinte alig vezetett forgalomban.

2021. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 D. Brasco ***** válasza:
86%
Hú mert aztan a tdi-k 90/110 stb lóereje instant balesetet fog okozni.....és az mennyire 1 bites gondolkodás már,hogy egy kezdő vezetőnek kötelezően a leggyengébb/legócskább motorral azerelt autót kell megvennie.....de nagyon sok hülye van ezen az oldalon....még ha azt mondtam volna hogy vegyen valami VR6-ot vagy 1.8T-t......
2021. ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Nem a hülye sok, csak neked van egy kicsit nagy arcod. Én vezettem sokáig SDi Caddy-t, és az ég világon semmi gond nem volt vele. Normálisan lehetett vele közlekedni. Gondolom ez a motor egy kisebb bódéban is normálisan használható.

Nem mindenki olyan, mint te, hogy idegbajt kap egy lassabb autótól. Azokkal is lehet normálisan közlekedni. Max pár ilyen kretént idegesítenek fel, mint te, hogy nem idegbeteg módjára közlekedik mindenhol.

2021. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!