Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ TS 250 motorkerékpár...

MZ TS 250 motorkerékpár blokkon ki, hogyan tenné fel a kuplungot?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy normálisan fel legyen húzatva én úgy gondolom, hogy le kellene venni a hengerfejet, hengert dugót ki, de ahhoz hogy a hengert levegyem meg kell buktatni a blokkot előre majd a hajtókart kitámasztani és nyomatékkulccsal felhúzatni a kuplungot.


Van más mód felhúzatni a kuplungot a blokk előrebillentése és a henger levétele nélkül?


2021. ápr. 8. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi nm-rel kell meghúzni az anyáját?

Bár okosok azt mondják, nem a meghúzási nyomaték számít ilyenkor, hanem hogy tökéletesen illeszkedjen a kúpon.

Múltkor nekem egy adagolóra sikerült úgy ráillesztenem a bordáskerekét, hogy csak rálöktem kézzel, de lehúzóval kellett leszedni, és pattant egy marha nagyot.

Aztán van, hogy 300nm-nél is megfordul a kúpon, mert rossz a felfekvés.

2021. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
90-100nm-el kell felhúzatni a kúpra.
2021. ápr. 8. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Az nem sok, ha berakod 4-be, hátsó fék ellenében annyival nyomatékkulccsal lehúzható.

Csak legyen feszes a lánc, nehogy törjön valami.

2021. ápr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Váltó kibírja?
2021. ápr. 10. 04:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Habár itt a főtengelyt kellene lefogni mivel ha csak egyelőre rá van helyezve a kuplung a főtengely re, minimálisan a kettő el tud fordulni egymáson, és nem akarom hogy "csavarodva" menjen fel a kúpra.
2021. ápr. 10. 04:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!