Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv mindenkinek! Kérdésem...

Üdv mindenkinek! Kérdésem rövid, tömör lenne, a Németországban, pl Kölnben gyártott, tehát európai Ford-ok (pl Fiesta, Focus, mi van még?) azok NÉMET vagy AMERIKAI autóknak számítanak?

Figyelt kérdés
Elorebocsatom nem értek nagyon az autókhoz, de egy csomó autó katalógust lapoztam át, és elgondolkoztam, amikor a Ford-hoz értem. Gondolom mindenki vagy majdnem mindenki tudja, hogy maga a márka amerikai, de annyira különbözőek az amcsi és a német Ford modellek, hogy a Németországban gyartottak nem "echte" német autók már?

2021. ápr. 9. 10:36
A kérdező szavazást indított:
Német
Amerikai
21 szavazat
1 2
 1/13 krwkco ***** válasza:
100%
A Ford Europe által Europában fejlesztett és gyártott autókról van szó. Ez a Ford leányvállalata, de szinte semmi közös nincs az USA-ban készült autókkal.
2021. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyira sem amerikai, mint amennyire a magyar Suzuki japán.
2021. ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Pénzügyileg amerikai, mérnökileg angol, összeszerelésileg német, alkatrészileg román/török. Remélem ez kielégítő válasz.
2021. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

A kérdésed így önmagában nem megválaszolható.

Definiáld konkrétan, milyen szempontból érdekel.

A Ford Of Europe kölni székhelyű vállalat, de az anyavállalat a Ford Motor Company, ami USA-beli székhellyel rendelkezik, vannak továbbá leányvállalatai Európa többi országában is.

2021. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én focusomban japán Yamaha motor van. 1.8 Zetec
2021. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"összeszerelésileg német"


az minden csak nem német. egy német gyárban a szalagmunkások 95%-a közép-és kelet-európai. tapasztalat. max a sorvezető, meg szalag-, műszakvezető német.

2021. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"max a sorvezető, meg szalag-, műszakvezető német."

Valamint a műszaki és minőségi előírások, amiknek meg kell felelni.

2021. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Valamint a műszaki és minőségi előírások, amiknek meg kell felelni"


minőségről inkább ne beszéljünk:D

2021. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 krwkco ***** válasza:

#18

"minőségről inkább ne beszéljünk"

Nekem kölni gyártású Fiestám van. Lassan 19 éves. Egyszer sem hagyott az úton és alig volt vele baj. Mindössze kétszer éjszakázott szervízben, akkor is festésjavítás miatt. Ezektől eltekintve egyszer sem volt olyan hosszú javítása, amit ne tudtam volna megvárni. :-)

2021. ápr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Már 18 válasz érkezett? Hová lett a többi 9?

Különben mindenkinek köszönet.

UI hát igen, abba most ne menjünk bele mennyi a szalag mellett az "auslander"...

2021. ápr. 9. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!