Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E titánon vannak hibás kérdések?

E titánon vannak hibás kérdések?

Figyelt kérdés

Most tanulom a kreszt. Készülök a vizsgámra, viszont már párszor belefutottam olyan kérdésbe ami szerintem hibás.

Mint pl egyenrangú kereszteződésben egy autó kis ívben jobbra fordul. Egy vele szemből ugye nagy ívben jobbra. És egy a kis ívben forduló kocsinak jobb oldalán egyenesen szeretne továbbhaladni. A kérdés pedig kinek van elsőbbsége? Az egyenesen haladó és a kis ívben haladó egyszerre mehet. De ez a lehetőség mégsem volt benne.. és még volt pár ilyen kérdés.



2021. ápr. 9. 15:04
A kérdező szavazást indított:
Én is tapasztaltam hibákat
Én nem futottam még össze hibával
7 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Te elrontottad, de a kérdés nem hibás.


Tehát van egy jármű (A), amelyik jobbra kanyarodna

van egy jármű (B), amelyik A-hoz képest egyenesen haladna

van egy jármű (C), amelyik A-val szemben van, és balra nagy ívben kanyarodna


A helyes sorrend:

- elsőként az A mehet, mert nem keresztezi senkinek az útját.

- másodikként a C mehet, mert neki jobbról nincs senki.

Ha jól értem, azt gondolod, hogy B egyszerre mehet A-val.

De nem, mert neki még el kell engednie előbb C autót.


Ha arra gondolsz, hogy C kanyarodik, akkor tévesen értelmezed a szabályt.

Az egymással szemben lévő járművek között él csak az, hogy az mehet, amelyik egyenesen megy, és csak utána a balra kanyarodó.

2021. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Ez az az ábra, ügye:

[link]

2021. ápr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az E-titánon fönt lévő kérdések a vizsga-adatbázisban is ott vannak, ha valamelyik hibás lenne, abból már lett volna "ügy".

Azt már leírták hogy a konkrét példánál mit néztél be.

Az egyenrangú útkereszteződések sajátossága, hogy a jobbra kanyarodók mehetnek elsőként, ha nincs ott megkülönböztető jelzést használó is.

Sokan benézik, elrontják, ha a jobbra kanyarodótól jobbra is van jármű

2021. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez a baj amikor nem megtanulják, hanem a tesztlapot töltögetik ki és azt hiszik hogyh sikerül akkor már mindent tudnak.
2021. ápr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már észre vettem a hibát.

És kedves négyes.

Végig vettem minden modult és sajnálom hogy a sok undorítóan száraz anyagból nem maradt meg semmi. Ez szerintem nem az én hibám, de hát azért gyakorlok hogy megtanuljam 🙂

Véletlen sem hiszem azt, hogy mindent tudok. Ezért kérdeztem 🙃

2021. ápr. 9. 18:16
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Mindenki korrekt választ adott a 4-esnek feszt be kellett szólnia, mert miért ne.. Bírom az ilyeneket...
2021. ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Élesben a vizsgán volt egy kérdés, amire elvileg rossz választ adtam, pedig szerintem az volt a helyes. :/ így nem tudtam flexelni a 100%-os vizsgámmal mert 74 pontom lett a 75-ből. :(
2021. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!