Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen C4 turbó hang leállítá...

Citroen C4 turbó hang leállítás után?

Figyelt kérdés

2013as 1.6 HDi 82kW


Üzemmeleg motor, leállítás után 1 másodpercenkénti kis nyikorgásokat hallani kb. 10 másodpercig, gondolom a turbó pörög még, aztán megáll. Ma vettem észre először, síri csendben, szóval elég halk az egész. Jelenthet ez valami csapágy/kenési problémát, vagy nem kell vele foglalkoznom?



#turbó #nyikor
2021. ápr. 9. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Leállítás után max a golyóscsapágyas turbo pörög tovább kicsit, ebben a foskalácsban a kulcstartó méretű miniturbo elég valószínűtlen hogy olyan lenne.. :)
2021. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ebbe a csodában elől van a turbó, dugd oda a füled és hallgatózz
2021. ápr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Golyóscsapágyas turbó? Nem is tudtam, hogy van olyan...
2021. ápr. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Miért kell mindjárt foskalacs-ozni? Volt már ilyenetek?
2021. ápr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tudod, ő az a nagyzolós hülyegyerek a lerúgott Föld-Mars távolságot bejárt 15 éves V6-os A6 Avanttal, custom homemade 20millió bar-os csigával, chippelve 450+ lóerőre, csak még sosem volt mérve. A többieknek köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 11. 17:31
 6/15 anonim ***** válasza:
#4 tripperem sem volt még, de ettől még tudhatom hogy xar dolog, nem?
2021. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Figyi, ha érvelnél a foskalács mellett, akkor más lenne a dolog, így csak szimpla fröcsögés.


Amúgy pont, hogy ár/érték/kényelem/megbízhatóság/fogyasztás szempontból, megfelelő karbantartás mellett jó választás lehet a 82kW-os 1.6HDi motorral szerelt C4 mindennapi használatra. Győzz meg, ha van ellenérved.

2021. ápr. 11. 21:05
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem akarok érvelni, mert eszemben sincs győzködni, ha neked ilyen foskalács kell az a te bajod, én csak tényt közöltem hogy mi NEM okozhatja a zajt.


Nem feladatom megmagyarázni hogy a kocsi amit puszta fillérbaxás szempontjai alatt vetted, miért jó vagy nemjó. A te dolgod. Amúgy kicsi, kényelmetlen, büdös gázolajszagú, és lassú az én szememben, nekem ezért nem kéne ingyé' sem. Ja és ha megkotlik benne valami...

2021. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Mindennapi használatra van, egyedül használom, a kellemesen puha futómű számomra megfelel, a gázolajszaggal elárultad a zöld elvakult mivoltodat, Lassúnak se igen mondanám, a hazai utakra bőven elég a 100 körüli utazó, 2000-es fordulat felett pedig dinamikusan lehet vele előzgetni. Ha bármiben megkotlik valami, az lehet drága, a kopóalkatrészek cseréje meg alap.


Várom az alternatív járműveket, amiket fel tudnál mellé sorakoztatni a te elképzeléseid alapján.

2021. ápr. 12. 12:17
 10/15 anonim ***** válasza:
Kicsi... ?? Egy Citroen C4-es? Hát hogyha még egy C2/C3-rol lenne szó... Azért ez már bőven alsó közép kat. méret, neeeeem?
2021. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!