Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » NQi GTs 6035 elektromos...

NQi GTs 6035 elektromos robogóval fel lehet menni autópályára? Illetve mi a tényleges hatótávja?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy ahhoz, hogy fel mehessen egy robogó, ahhoz az kell hogy elérje a végsebessége a 70km/órát...


Ez meg pont annyit tud.


A másik kérdés meg azért merült fel bennem, mert az egyik helyen ahol eladó, ott azt olvastam, hogy “akár 125KM hatótáv”, a másik helyen meg azt, hogy “ Az átlagolt 140 km-es hatótáv” a kettő pedig nagyon nem ugyanaz, hiszen ha az átlagoltnak még kevesebbnek kéne lennie mint amit a legideálisabb körülmények között mértek...



2021. ápr. 17. 00:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Segédmotoros kerékpárral nem lehet felmenni az autópályára, mivel egy segédmotoros kerékpár maximális tervezett sebessége 45 km/h lehet (ill. max 4000 W), ami ugye 60-n kevesebb. Ez az e-robogó meg 3000 W, azaz ott bennevan a limitben, viszont tervezett maximális sebessége meg 45-nél több, 70 km/h. Azaz nem segédmotoros kerékpár és kéne rá rendszám és A1-es jogosítvánnyal lehetne csak vezetni.


Legegyszerűbb, ha felhívod a magyar forgalmazót, hogy ez kap-e rendszámot, forgalomba kell-e helyezni, lesznek-e papírjai. Ha igen, akkor nem smkp és rendszámos, ha elég elszánt (hülye) vagy, akkor felmehetsz vele autópályára a 80-90-nel közlekedő kamionok közé, persze. Ha nincs rendszáma, akkor tk egy illegális smkp és nem mehetsz fel vele autópályára. Sőt, ha szigorúak akarnánk lenni, akkor sehova se, mert nem smkp. Ez ilyen 50/125 csak elektromos verzióban.


A hatótáv nyilván az akksitól függ. Ugyanazzal az akksival írtak két ilyen különböző hatótávot? Lehet, az egyikben egy nagyobb akksi van, mint a másikban. Szokott ilyen lenni, pl ZERO is használ több méretet emlékeim szerint.

2021. ápr. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
(illetve nyilván rendszám kell a matrica megvásárlásához is, de ez annyira egyértelmű, hogy nem is írtam)
2021. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!