Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Más is van úgy, hogy friss...

Más is van úgy, hogy friss jogsisként amit kreszbol tud, azt alig tudja lereagalni a közlekedésben?

Figyelt kérdés

Megvan a jogsim egy eve. Nem vezettem semmit se. Most kezd érni a dolog, eléggé erzem,hogy nélkülözhetetlen lesz a vezetés.


Megvannak szabályok, pl. a jobbkez szabály, kanyarodás, es stb, de amikor ülök a kocsiban, el kell gondolkodni hogy is van mindez gyakorlatban, nem jon automatikusan, ahogy azt elvárnam. Mondom en vagyok hulye?!?!?!


Mindenki igy kezdi? Eloszor élesben másnak is tétovázás, bizonytalanság volt?

A masik amitől felek,hogy lefulladok kikanyarodas közben.


Tenyleg szertnek fejlődni. Vezetni. De jo lenne tudni, hogy en is képes vagyok ra ezen félelmek mellett!



2021. ápr. 17. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezen csak a gyakorlás segít.

Ezért nem ajánlott egy nagyvárosi csúcsforgalomban, ismeretlen helyre menni némi rutin nélkül, még lassan, gondolkozva elemezgeted a forgalmi helyzeteket, nem látod át azonnal.

A gyakorlatban ráadásul nem csak a szabályok vannak, arra is figyelni kell, mit csinál a többi közlekedő.

2021. ápr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, nekem szeptember óta van jogsim, és én úgy indulok el otthonról,hogy előre megtervezem,hogy merre megyek, hol sorolok be stb :D
2021. ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sok-sok gyakorlás kell ahhoz hogy a szabályokat tudd is alkalmazni, kevés az hogy tudod mi mit jelent, használni is tudni kell a szabályokat amiknek csak nagyon pici töredékét tanulod meg az iskolában ami arra elég hogy alkalmas legyél a vezetésre segítség nélkül. A többi mind a rutinon múlik.
2021. ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is így voltam. Először mindent megterveztem, 2x átgondoltam hogy hol hogyan kell menni.

A megoldás, hogy előszőr kint vidéken, falun meg faluk közti utakon vezess. A kocsit is szokod, és magabiztosabb is leszel.

2021. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok fogyi vagy hasonlo, ugye? Elsore lett meg a KRESZ, városi másodjára. De ettől független még lehetek béna es buta a közlekedéshez.

Viszont jo hallani,hogy biztattok!

Budapesten lakom fel eve, de vidéki vagyok es ott is szereztem jogsit.

Nem tudom mennyire tudnek friss jogsiskent Bp-en boldogulni, de ha emiatt megragadok, akkor sose viszem előbbre az életben!

Mondjuk Tuti nem Pesten lenne célszerű elso köröket csinalni.


Lefulladas nektek is mumus? Ti mar nem aggódtok, ha ki kell kanyarodni?

2021. ápr. 17. 17:27
 6/13 anonim ***** válasza:
Lefulladás ellen is a gyakorlás az orvosság... vagy az automata váltó.
2021. ápr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Automata váltós autók még használtan is brutál áron mennek, nem? Pedig az valoban nagyobb magabiztosságot adna.
2021. ápr. 17. 18:55
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
Dízelt kell venni, azzal nem fulladsz le meg dugóba is egyszerűbb vele araszolni, hogy csak a kuplungot engeded és gurul az autó.
2021. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Van ismerosom, aki dízellel is sokszor lefulladt. Mondjuk kezdő volt, azota nem tudom hogy all. Lehet csak az elejen fulladt le vele.
2021. ápr. 17. 20:18
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy neked mit jelent a brutál ár...

Suzukit, Toyotát is gyártanak automata váltóval, nem csak a felső-középkategóriás autókban van automata.

A probléma inkább azzal lehet, hogy el lehet veszni az "automata váltós" autók tengerében is, sok közöttük a robotizált váltós, lefulladni9 azzal sem lehet csak azokban több a hiba lehetőség, mint egy egyszerű, ősi hidro-dinamikus váltónál.

Persze, van némi felára az automata váltónak, de pl pont a budapesti közlekedésben jön ki az a kényelem,, amit adni tud: nem kell kuplungot nyomkodni le-fel váltogatni. Gáz-fék, kormányzás, a váltót kezeli az automatika.

2021. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!