Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A (magyar) rendőrségi kamerák...

A (magyar) rendőrségi kamerák képesek azonnal kiszűrni (pl. rendszám alapján), ha valaki lejárt műszakival közlekedik az utakon?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Nem hinném, hogy oktalanul megnéznék. Gyorshajtásnál, vagy ha valami gubancot okozol, abból viszont lehet gond, ha ellenőrzik.

Vagy elég ha sima rutin ellenőrzés van, és megnézik.

2021. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Automatikusan nem, de a yard rá tud keresni menet közben a rendszámodra ha láthatóan ramaty állapotban van a gép és mondjuk jön mögötted.
2021. ápr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
64%

Mi egyszer jöttünk ki penny parkolóbol és utánunk jöttek.

Mert 1 napja nem volt érvényes műszaki. Lehet hogy bírták a rendszamot de miért pont a miénket annyi kocsi közül..

2021. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az autópályás (nem tudom, hogy sima autóúton is használják-e őket) VÉDA kamerák sem szúrják ki automatikusan az ilyesmit?
2021. ápr. 18. 20:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
véda kiszűri, de a műszaki lejárta után 3 hónapig nem büntet.
2021. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gem1 válasza:
75%

Szia Kérdező!


"Automatikusan nem, de" (2/2)De igen. Én szaladtam már bele ilyen ellenőrzésbe. Útfelújítás a kisvárosba,végig 30-as tábla. Az út szélén rendőrautó. Nem léptem túl a 30km/ó sebességet, de egy kis idő múlva, hogy elkerültem a rendőrautót, ők is elindultak. A következő községbe beérve jeleztek, hogy álljak meg. A papírjaim rendben voltak, de ők ezt leellenőrizték a rendőrautóban levő laptopon is. Kérdeztem is tőlük, hogy most már ilyen korszerű eszközökkel történik az ellenőrzés?

Igen, és csak azért állítottak meg bennünket, mert a feleségemnek lejárt a jogosítványa, és az autó mégis megy. (A feleségen nevén volt az autó)

Tehát ha egy rendőrautó fel van szerelve ezekkel a technikai eszközökkel (kamera+laptop)simán kitudják szűrni az érvénytelen papírral autózókat.

Nagy bevásárlóközpontok parkolójába is láttam már ilyen szép lassan menő rendőrautót a sorok között. Itt is "vadásztak"

Ezért nagy rizikó, illetve felelőtlenség lejárt papírokkal autózni.


További szép napot!

Üdv.:Gem1

2021. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 vantel ***** válasza:
Technikai lehetőség adott, leolvassa a rendszámot és az adatbázis megvan hozzá. Hogy pont összerakják -e az információt, hát....
2021. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Anno 10 éve anyám elfelejtette műszakiztatni az autóját, pár nappal a lejárat után a városban a lámpánál mögé került egy rendőrautó. Rendszám alapján kiszúrták, félreállították, megbüntették.
2021. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze! Már fullautomata minden IS és azonnal nyomtatódik a csekk is!
2021. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én arra lennék kíváncsi, hogy a biztosítást is így automatán ellenőrzik-e? Angliában a pályán a kapuk automatikusan nézik azt is, de itthon?
2021. ápr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!