Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 1.6 ti-vct (benzine...

Ford Focus 1.6 ti-vct (benzines) vélemények?

Figyelt kérdés
Már megvettem az autót, használtan, kicsit félek ettől a vct keréktől (szerelő át fogja nézni), mennyire költséges ha javítani kell egy ilyen motort a sima 1.6-hoz képest? És mennyire számít megbízható konstrukciónak? Kérem olyanok írjanak akinek van vagy volt ilyen autója, esetleg szerelőként találkozott vele.

2021. ápr. 19. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, bár az enyém régebbi azt elfelejtettem kiírni, 2006-os.
2021. ápr. 20. 17:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 1.6 szívóbenzin örök, mint a nyomorúság...! Ne aggódj miatta. Tízezrenként szerviz, és nem lesz baj.
2021. ápr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Milyen az autó? Bevált? Akarok venni egy használt autót, ilyen az egyik jelölt. A szerelő ajánlotta.
2022. jan. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1 és 4 vagyok:

Ismétlem: tartós, megbízható konstrukció. Nyugodtan megvehető. Azért azt nem ártana tudni, hogy mennyit futott, milyen gazdája volt: szervizelték-e, vagy hajtották...?

2022. jan. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amit én vettem az 240000km-t futott, de volt gazdája, jó állapotban van ahhoz képest. Na akkor vásárlás után voltam vele szerelőnél, vezérlés-olaj-vizpumpa csere volt, a vct kerék jó volt az maradt benne, meg talán egy

hütőviz csövet cserélt még ki mert kicsit repedt volt. Rozsda nincs rajta. A szerelő is jókat mondott róla de ehhez nyilván az kellett hogy figyelt rá az előző két tulaj. Tavaly szeptemberben járt le a műszakija, ott is gond nélkül átment mindenféle előkészités nélkül. Azt is tegyük hozzá hogy leginkább hétvégi bevásárlós kocsiként funkcionál, talán kétszer voltam vele "hosszabb" távon (Szlovákia-Bp mellől, Eger-Bp mellől), amúgy rövid távokat megyek vele, hetente 1x nagy ritkán 2x. Egy müszaki probléma adódott csak vele azóta amit saját magam könnyen meg is oldottam-stabilizátor csavar tört el a bal hátsó futómünél, közlekedni lehetett vele igy is, párezer forintos tétel volt. Ezeket nem azért irom mert sajnálok költeni a kocsira, de egyszerüen eddig nem volt mire :D. Nyilván lehetne bele önteni a pénzt mert vannak rajta apró esztétikai hibák, repedt hangfal hátsó ajtóban, meg ilyesmi, meg jó lenne valami komolyabb hangtechnika is bele. De eddig elégedett vagyok.

2022. jan. 17. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz vele baj!
2022. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!