Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van 50 köbcentiméteres...

Ha van 50 köbcentiméteres motorra jogosítványom, akkor ha le szeretném tenni a 125-öst, arra ugyanúgy mindent el kell végezni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy az elméleti és gyakorlati részt ismét meg kell-e csinálni, illetve hány éves kortól lehet elkezdeni a tanfolyamot.

#közlekedés #jogosítvány #motor #50 köbcentiméteres #125 köbcentiméteres
2021. ápr. 20. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
16 éves kortól lehet elkezdeni (A1), igen az elsősegélyen kívül mindent el kell újra végezni. Fontos, hogy az A1 kategória nem csak ccm-et korlátoz hanem teljesítményt is.
2021. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

ha van még érvényes KRESZ vizsgád (2 év), akkor azt nem kell

elsősegély vizsgát nem kell

ha érvényes a jogsid, egészségügyi vizsgálat nem kell

2021. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Még az 1-es választ annyival kiegészíteném, hogy kW/kg korlátozása os van az A1-es jogosítványnak. Illetve talán 2 éven belüli AM KRESZ esetén mentesülsz az A1 KRESZ alól. Legalábbis A1-A2-A-nál így van.
2021. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, van teljesen érvényes jogosítványom, 2020 októberben tettem le.
2021. ápr. 20. 16:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívj fel egy iskolát és kérdezd meg tőlük, ha még esetleg van nem megválaszolt kérdésed :) Sokkal hatékonyabb és gyorsabb, mint ezt hetente kiemelni.
2021. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%

Én úgy tudtam hogy ha valakinek van 50 ccm-es (köbcentis) motorra jogosítványa, és később le szeretné rakni nagyobb rá pl 125 köbcentisre akkor csak gyakorlatból kell levizsgàzni.

Ott is csak azt nézik hogy ki tudja -e kapni egykerékre az illető a motort. Vagyis úgy hallottam hogy csak ennyiből tart az 50-esről levizsgázni nagyobbra.

2021. okt. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Valamelyik haverod jól megtréfált, ha ezt elhitted.

2021. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!