Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülnek nagyjából...

Mennyibe kerülnek nagyjából ezeknek az autóknak a fenntartási költségei?

Figyelt kérdés
Leginkább hosszú távra használnám az autót, és 2 év múlva tudnám megvenni, addigra gyűjtenék annyi pénzt hogy nagyjából fenn is tudjam tartani szülői segítség nélkül. Nagyon beleszerettem a Fiat 500-ba (tudom, gyenge motor, de a dizájn kárpótolna), kinéztem egy 2017-es 1.2 benzin lounge modelt. Ezen kívül amin még gondolkodom, az Audi A1 1.6 tdi 2012-2013-2014 kiadások, illetve BMW 118d 2012 2-és motorral. Fenntarthatóság szempontjából hosszabb utakra melyik lenne jó a legmegfelelőbb számomra? 20 éves egyetemista lány vagyok

2021. ápr. 21. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 év múlva akarod megvenni akkor fölösleges még ezeken gondolkodnod, hogy MOST mennyi lenne, mert 2 év múlva ez lehet változhat annak függvényében mennyire amortizálják le a jelenlegi tulajuk a kinézett modelleket.
2021. ápr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fenntarthatóság szempontjából? Bmw kilőve. Fiat nyer. Utána audi. De mivel hosszabb utakra kellene(gondolom autópálya) így talán érdemesebb lenne az audit venni. Vételár azért fontos lenne.. de mi van a honda jazz-el? Lányként nem fog meg? A világ top1 autója fenntarthatóságból és megbízhatóságból is.
2021. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem autópálya, simán országút. A Honda nem igazán fogott meg, ez a három autó a választott, és tudom hogy két év múlva más világ lesz, de azért egy hozzávetőleges összegre lennék kiváncsi :)) hogy pl most mennyibe kerülnek, mert tudom hogy az autóval nem az a baj hogy meg kell venni, hanem hogy fenn is kell tartani (szerviz, olajcsere, biztosítás, ezekre lennék kiváncsi) Illetve még annyi, hogy biztosítást apukám nevére kötnenk (20 év vezetés, 0 baleset)
2021. ápr. 21. 13:53
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
De nem értem, autót az alapján veszünk, hogy mennyire jól szolgál ki. Neked a Honda Jazz lenne a legjobb választás, ami ráadásul egy "élményes" kisautó is, hisz Honda, nagyon jó váltóval és futóművel. Kis rizsrakétának érzed. Akkor mi az, hogy nem fogott meg? Nem értem abszolút. Ugyanígy kiváló választás lenne egy Mazda 2-es, az se megy tönkre soha és ha facelift utánit veszel, az nem is rohad már. Mondjuk nekem a facelift előtti se rohadt. Úgyhogy nem értem. Fiat Punto szintén jó választás, csak, hogy nehogy valaki aszondja weeb vagyok, mert csak japán autót ajánlok. Úgyhogy nem értem. Ha a németeket szereted, akkor azt vegyél majd később, mikor lesz rá több pénzed és megteheted, hogy emocionális alapon veszel autót, nem azért, mert kell egy közlekedő edény.
2021. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor a biztosítás nem mérvadó, egy 20 éves jogsisnak kb lesz vagy 30-40 ezer évente maximum. Szerintem mindenképp audit nézz. Az, hogy milyen költségei lesznek fogalmam sincs, ilyen fiatal autókkal nem szoktam foglalkozni. Nyilván nem sok gondja lesz, bár pont ez a 6-7 év az amikor jönnek a komolyabb hibák és dobják is tovább.
2021. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Audi jó választás, 1.6 CR TDI motor legendásan megbízható.

Vagy talán VW Polo 5, 1.2 CR TDI vagy 1.6 CR TDI, az is jó választás lehet szerintem.

Fenntartásra nem olyan horribilis, nyilván nem Suzuki, annál minden drágább hozzá. De alapból egy megbízható konstrukció, normális használattal és karbantartással jól nem nagyon van velük baj.

2021. ápr. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20 éveseknek nemtől függetlenül az audira vagy bmwre lehet nyugodtan 80-at is számolni biztosításra vagy akár többet. A fiat 500-at elengedném már csak a mérete miatt is és viszonylag túlárazott ahhoz képest amennyit egy viszonylag újért elkérnek de hát olasz.. A másik ha előznöd kell országúton mert képes egy két ember 65-70-el végig menni indokolatlanul egy 90-es útszakaszon vagy valamit vontatnak előtted nem hátrány ha van egy kis erő az autódban mert legalább nem kell küszködni az előzéssel,hogy merjél-e előzni ha jönnek szemből vagy sem. Ha pedig édesapád nevén lesz a biztosítás nem biztos,hogy nagy lesz a differencia az árban mert arra az autóra nem lehet átvinni a bónuszt tehát A0-val fogtok kezdeni hiába 20 éve vezet balesetmentesen. A három felsorolt autó közül ha választanom kéne az audit választanám utána a bmw-t. Bmwből pedig 118d/120d 2015-től/után mivel,hogy a B47es motort már jobbnak mondják. Szervizre, fenntartási költségre hasonlókra pedig kitérve senki nem tud releváns választ adni ,hogy Te mennyit fogsz rákölteni mert audinál vagy bmwnél lehet 3 évig csak olajat fogsz cserélni rajta de az is előfordulhat ,hogy fél éven belül költeni fogsz rá 300 ezret és még lehet keveset mondtam. Ezért kell megnézni/átvizsgálni milyen autót veszel,előélete állapota stb... mi az amit cseréltek rajta mi az amit nem és nagy tétel illetve hamarosan csere érett lesz és még így is benne van a pakliban,hogy öregedésből kifolyólag váratlan dolog hibásodik meg rajtuk mint minden más autón, 2012es autókról beszélünk majdnem 10 évesek és az sem mindegy,hogy márkaszervizben akarod majd szereltetni vagy egy jó értelemben vett egyszerü autószerelőnél aki nem aranyáron szerel.
2021. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 veterán vas ***** válasza:

Első autónál -pláne 20 évesen- nincs jelentősége a "majd 2 év múlva" kezdetű mondatnak.

Lehet, hogy úgy alakulnak a dolgaid, hogy sokkal nagyobb, drágább autót is meg tudsz vásárolni, de az is lehet, hogy fél év múlva kijön egy új típus amibe azonnal beleszerelmesedsz.

Ilyen 2 éves tervezésnek max. akkor lenne jelentősége, ha oldtimerben gondolkodnál.

2021. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!