Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legolcsóbb ÚJ autó...

Melyik a legolcsóbb ÚJ autó autópályázáshoz és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Melyik a legolcsóbb úja autó, amelyikben 1 liter és 3 henger feletti dízelmotort raknak? Talán az. De egy gyárilag benzin/gáz üzeműn is elgondolkodhatsz így, ha kifejezetten "pályázol".
2021. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az autópályázáshoz nem kell túl speciális igény. Jó, talán a városi kisautók, kis 3 hengeres 70-80 lóerős motorral valóban nem erre valók. 130-at azok is tartják, de nem túl rugalmasak ilyen tempónál és a kis bódé kényelmetlen.

Ettől függetlenül pl egy Fiat Tipot is bevállalnék 5 millió körül autópályás közlekedésre.

Az autópályázás nálad mit jelent? Országon belül pár óra ingázás, vagy keresztül-kasul járni rendszeresen Európát? Mert azért ez sem mindegy.

2021. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ingázást.
2021. ápr. 25. 19:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Erre még mindig a dízel autó a legjobb.

Van a piacon jópár.

Csak annyi hogy a kétezres dízel helyett be kell érni 1.5tdci, 1.5 dci, 1.6dci stb autókkal.

2021. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

"be kell érni"

Mi a baj ezekkel? Nekem is egy 1.6-os dízelem van. 160Le, 350Nm, 4 henger. Nekem tökéletesen elég pályára. A fogyasztásával sincs gondom.

Ha valaki sokat, hosszú utakat megy pályán, arra valóban optimálisabb a dízel (én is ezért vettem azt újonnan). De mivel a kérdésben a legolcsóbb új autó szerepel, nem hiszem, hogy olcsóbb lenne, mint pl ugyan az a típus benzinmotorral szerelve. A mai turbós benzinesekben is van erő, nyomaték pályára. Sőt, már ezekben is rég 6 fokozatú váltó van, nem forogják szét magukat nagyobb tempónál. Igaz, hogy még mindig többet fogyasztanak a dízelnél, de a kezdeti beruházás valamivel alacsonyabb. Hosszú távon viszont visszajön a felár.

Hátrány még, hogy ha változnak az életkörülmények, főleg előre nem látható módon, mint pl nálam. Akkor ott vagy megfürödve a dízellel és adhatod el mélyen áron alul, ha nem akarod városban kínozni. A benzines valamivel univerzálisabb ilyen helyzetben.

2021. ápr. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs vele gond. De sokan magy motort várnak a dízeltől, ennyi.
2021. ápr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!