Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri még régi 1.9tdi vagy...

Megéri még régi 1.9tdi vagy pdtdi-t venni? Mondjuk olasz importot ami rozsdamentes? Vagy érdemes inkább az újabb crtdi felé kacsingatni? Szempont lenne a fenntarthatosagi költség is,

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyne érné meg, szerintem a legjobb motorok.

Én nem olasz importot néznék, inkább magyar autót. Ott le tudod kérdezni a futásteljesítményt, és van belföldön is nem rohadó darab. (nyilván nem 300 ezerért)

Fenntartásra meg ha normális állapotba van, nem kell sokat költeni. Eleve a fogyasztás nagyon jó (PD TDI-nél a legjobb a fogyasztás/teljesítmény arány) és ha normálisan van használva és karbantartva, a világból kimegy. 10 ezrenként le kell cserélni az olajat, PD-nél vigyázni az olaj minőségre (csak VW 505.01-nek megfelelő olaj mehet bele) meg a PD kényesebb az üzemanyagra, azaz ott lehetőleg ne kannázzunk. Turbóval lehet náluk gond 300 ezer km körül, viszont 100 ezer Ft alatti összegből lehet kapni hozzá felújítottat. PD elemektől meg nem kell félni, nagyon tartósak.

2021. ápr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Mondanám, hogy én csak CRTDI-t néznék már de azok kb 11-12 évesek max így nem az a kategória, mint a PDTDI.

Nem biztos, hogy megéri a +1 millió CRTDI-re, mert ha el is romlik a PD akkor sem fogsz várhatóan ennyit rálocsolni a javításra.

Úgyhogy egy 2005 környéki PD-t javasolnék én is.

2021. ápr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A3 2003-ast néztem 131le asz, de külsőleg egy 2006os sokkal szebb 2.0 vagy az 1.9 105lovas
2021. ápr. 26. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

A 2.0-ák veszélyesek. Sok belőle a hibás konstrukció.

1.9 105 lovas meg a világból kimegy. Csippel simán 140-150 lóerő kijön belőle biztonságosan.

2021. ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
PD-ből 131 lovast TDI-ből meg mindegy, klima legyen benne :D
2021. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!