Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B-s jogosítványnál nem lehet...

B-s jogosítványnál nem lehet valahogy kijátszani a "kötelező elsősegély oktatást"?

Figyelt kérdés

A tanfolyamba benne van már 400 ezer Ft-om ( nem buktam semmiből, másfél éve csinálom) és már csak az elsősegély vizsga hiányzik, hogy fel tegyem az i-re a pontot. Még nem vettem részt az erről szóló oktatáson ennél az autósiskolánál, ugyanakkor mikor párom csinálta 2 éve, őt elkísértem, kijegyzeteltem a tudnivalókat, és az oktató megengedte, hogy a feladatokat én is végrehajtsam pl.újraélesztés

Egyébként eüben dolgozom adminisztratív feladatkörben, de mivel nincs egészségügyi végzettségem, így ez sem játszik.

Nem az oktatással van bajom, hanem hogy az kerül 20.000ft-ba, a vizsga pedig 8000.

A vöröskereszthez is kifizetett csekkel lehet jelentkezni, amit ugye csak az oktatàson való részvétel után kérhetnék elvileg.

Nincs valami kiskapu esetleg, hogy vizsgára mehessek oktatás nélkül ?

(Anyagi okok és időhiàny miatt húztam el eddig a képzést)



2021. máj. 2. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
A vizsgát a vöröskereszt szervezi, az oktatást az autósiskola. A kettőnek nincs köze egymáshoz. Oktatás nélkül is lehet jelentkezni vizsgára.
2021. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnos a szigorítások előtt megpróbáltam csekket kérni az autósiskolától, de azt mondták, amíg a náluk szervezett tanfolyamon részt nem veszek, addig nem mehetek vizsgára sem.

Gondolom valahol nyílván van tartva nekik ki volt már jelen az oktatàson.

2021. máj. 2. 09:08
 3/13 A kérdező kommentje:
Erre kitérnek át oldalukon is, hogy kötelező részt venni az elsősegély oktatáson és csak utána lehet vizsgára menni.
2021. máj. 2. 09:09
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon jelenleg nem kötelező a tanfolyam az eü vizsgához.

A vöröskeresztnél közvetlenül lehet jelentkezni és befizetni a díjat.


Az, hogy az autós iskola mit mond, addig nem számít, amíg pl a szerződésben alá nem írtad, hogy részt veszel náluk az eü tanfolyamon.


Mondd azt a suliban, hogy már megvan az eü vizsgád és kész. Semmi közük hozzá, nem kell nekik bemutatni. Én pl forgalmi vizsga után voltam csak az eü vizsgán.

2021. máj. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A csekket be tudod szerezni magadnak is, felhívod az ottani vöröskeresztet és jelentkezel vizsgára, adnak időpontot, majd megmondják mikor mehetsz a csekkért. Azt befizeted és vizsgára viszed magaddal a sárga fecnit.


Nálunk pl volt olyan a vizsgán, aki nem fizette be, mert nem volt csekkje, eljött a vizsgára, kért akkor egy csekket, kiugrott a postára és jött is vissza.

2021. máj. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
simán jelentkezz a helyileg illetékes vöröskeresztnél vizsgára. nem kell tanfolyam.
2021. máj. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

a tanfolyam nem kötelező de a vizsga igen KÖTELEZŐ annéálkül em kapsz jogsit soha.

én befizettem a 20 ezret a tanfolyamra és jól tettem nagyon megérte.

Elsőre át is mentem pedig a kruppos gyerek tételt húztam amitől félnek XD

2021. máj. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Láttam már fatert kamiont vezetni, sőt mentem is már vele az udvarban. Lehetne, hogy adjanak egy C jogsit, ingyen, puszira?
2021. máj. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

Hát ha neked 400 ezerbe van egy

B jogsi, kérdés, hogy alkalmas vagy e egyáltalán autóvezetésre.


Ebben bőven vannak bukások is. Én sem rég tettem le a jogsit, még megvan a papír ahol minden ár fel van jegyezve és 250 ezer jön ki ha összesítem.

2021. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, az elsősegélyt tanuld meg rendesen. Kûrva szar érzés , ha segítened kellene, de nem tudsz.
2021. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!