Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe fog fájni egy kötelez...

Mennyibe fog fájni egy kötelező szerviz egy márkaszervizben?

Figyelt kérdés

Toyota aygo-m most lett 1 éves.Semmi baj nincs vele.De gondolom lehúzás az egész.Átnézik,olajat cserélnek,max. szűrőket és ennyi.De gondolom arany áron.

Kinek milyen tapasztalata van? Autó típustól is függ az ár?



#Kötelező márkaszerviz
2021. máj. 2. 17:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában a márkaszervizek nem szabott áron dolgoznak. Úgy értem, mindenhol más árat fogsz kapni ugyanarra a munkára.

Én elkövettem azt a hibát, hogy nem kértem előre sok helyről ÍRÁSOS(!!!) árajánlatot, hanem amikor volt időm, a legjobban útba eső szervibe kértem időpontot és elugrottam. Opelem van, ami állítólag fillérekből fenntartható autó. Eddig 3 éves szervizen vagyok túl, három különböző márkaszervizben. Az árak nagyon szórnak, nálam így alakultak:

1. éves szerviz. Az elvégzett munka: gyakorlatilag egy olajcsere, elméletben volt egy átvizsgálás is, de végig az autó mellett álltam, semmi mást nem csináltak vele. Ára: 34.000Ft.

2. éves szerviz. Olajcsere, üzemanyagszűrő csere, pollenszűrő csere, "átvizsgálás". 65.000Ft.

3. éves szerviz. Olajcsere, fékfolyadék csere, pollenszűrő csere, levegőszűrő csere, "átvizsgálás". 90.000Ft. (Szóban, telefonban az időpontkérés alkalmával 50e Ft-ot mondtak. Csak hát a szó elszáll...)

2021. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Fiatnál az első Szervíz 89 e Ft volt
2021. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%
50-100eft ez nem is volna baj ha elvégeznék . márkaszervizes embereknek mindig van eladó olaja , szűrője biztosan az udvaron termesztik .
2021. máj. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40-50 ezer körül, de miért is nem kérdezed meg a szervízben az időpont foglaláskor?
2021. máj. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
21%
abból kiindulva, hogy 40 ezerért akartak nekem olajat cserélni a váltóba... 2 liter olaj, gyári, kb 20 ezer ft (mondjuk én 3 ezer ft/litereset raktam ink bele), és akkor 20 ezer ft a munkaköltség arra a 10 percre amíg kiveszik az akksit, kitereknek 2 csavart ? ehe... Ja meg egy vezérmű lánc cserére 700 ezret írtak, abból csak 250 a munkadíj. Az viszont igaz, hogy ott legalább értenek hozzá (remélhetőleg) és nem csak találgatnak össze vissza mint a legtöbb mezei szerelő és a te pénzeden kezd el kísérletezni
2021. máj. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!