Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik történik, ha nem az autó...

Mik történik, ha nem az autó tulaja használja a járművet?

Figyelt kérdés
Anya nemrég külföldre költözött és itthon hagyta az autót, mondván, hogy a párommal használhatjuk - pontosabban, hogy a barátom, mert nekem nincs még jogsim. Két város között ingázik napi szinten a munkája miatt, így felajánlottam neki, hogy amennyiben vigyáz rá és tankol bele, nyugodtan használja, amíg nem lesz sajátja. Azon gondolkodunk, hogy mivel hivatalosan még mindig anya az autó tulaja és írásos felhatalmazás nem készült arról, hogy használhatja a párom, mi történik, ha bármi miatt megállítják? Illetve, megoldható ez a papír úgy, hogy anya másik országban van?

2021. máj. 3. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Családon belül még elnézik, ha nincs felhatalmazásod, de így cinkes, magyarázkodni kéne. Anyukád kinyomtatja, aláírja és elpostázza.
2021. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm! :) Bíztam benne, hogy komoly büntetés nem lesz ezért, de a papírt minél hamarabb elintézzük.
2021. máj. 3. 13:14
 3/7 krwkco ***** válasza:

Édesanyád kitölt egy ilyet

[link]

és elküldi postán. Két ember a tanu rovatban tanusítja, hogy édesanyád előttük írta alá vagy az aláírást sajátjának ismerte el és nem lesz gond az ellenőrzéseknél.

Ha nincs ilyen papír, akkor a rendőr feltételezheti, hogy az autó lopott. Hogy ha a fogralmi ott van a barátodnál, akkor nem tudom, hogy hogy folytatódik az eljárás. De lehet, hogy nem kellene kipróbálni.

2021. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :) Ezek szerint nem is kell anyának beszélnie szakemberrel, csak kitölteni a lapot amit küldtél és aszerint cselekedni, amit írtál?

A forgalmi a páromnál van, úgyhogy azzal nincs probléma, de most megnyugodtam, hogy ilyen egyszerű lesz megoldani ezt a papírt.

Azt hittem, hosszabb folyamat lesz. :)

2021. máj. 3. 13:22
 5/7 krwkco ***** válasza:
100%

"Ezek szerint nem is kell anyának beszélnie szakemberrel, csak kitölteni a lapot amit küldtél és aszerint cselekedni, amit írtál?"

Igen.

Egy kis plusz információ: A két tanu által (megfelelő adatokkal) aláírt papírok úgynevezett teljes bizonyító erejű magánokiratok. "A teljes bizonyító erejű magánokirat az ellenkező bebizonyításáig teljes bizonyítékul szolgál arra, hogy kiállítója az abban foglalt nyilatkozatot megtette, elfogadta."

2021. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha megvan a forgalmi és érvényes jogsid van, a rendőr pont lesz@rja, hogy kié az autó. Maximum átfuttatja a rendszerben, hogy nem lopott -e, aztán hellószia jónapot.
2021. máj. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, forgalmi, jogsi, lakcímkártya és valami a biztosításról legyen nálad és akkor elhiszik, hogy tényleg kölcsönadta. Én 2 éve járok a szüleim autóival, és nem csak a faluban....
2021. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!