Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedéstől lízingre?

Autókereskedéstől lízingre?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Megéri (használt) autót autókereskedésben lízingre venni, 20% befizetéssel? Úgy tudom, hogy így csak magát az autó értékét fizeted, vagy van valamilyen buktatója ennek? Gondolom jobb mint hitelre venni egy banktól.

2021. máj. 3. 23:44
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nem terveztem egyébként lízingre venni, csak érdekelne, hogy ugyanúgy működik e mint a bankoknál. (Vagy amikor pl kihozzák az új suzukit 72 hónapra)
2021. máj. 3. 23:45
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az autókereskedés is bank közreműködésével hitelez (tkp csak hitelközvetítő ebből a szempontból), nagyon régóta nem csinálja már senki házon belül a hitelezést úgymond.
2021. máj. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ohh értem. Tehát akár lízing akár más dolog, ugyanúgy sz*pás :D
2021. máj. 4. 00:21
 4/19 anonim ***** válasza:
A lízing meg a hitel végeredménye majdhogynem ugyan az. És ahogy az első válaszoló mondja, ha kereskedéstől lízingelsz akkor nem kereskedésé az autó hanem a banké, a kereskedés csak segít az ügyintézésben.
2021. máj. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Magánemberként a hitel sokkal rugalmasabb.
2021. máj. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
anyagilag nem éri meg
2021. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Lízing és hitel esetén is többet fizetsz, mint az autó listaára (használt esetén, hirdetett ára).

A különbség, hogy lízingnél az autó tulajdonjoga végig a lízingelő cégnél marad és a szerződés lejártakor sem kerül a nevedre. Ilyenkor van lehetőséged maradványértéken megvásárolni, de ez függ a lízing konstrukciótól is. Jól el kell olvasni a szerződést, mert pl. van olyan lízing is, ahol mindenféle szervizelés a lízingelő cég felelőssége.

2021. máj. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Egyébként ha valakit érdekel, én toltam ki már lízingre autót (#2 voltam), ha felívelőben vannak a pénzügyi dolgaid akkor teljesen megérheti belevágni.

De természetesen többet fogsz fizetni a végén, leginkább azért, mert addigra kevesebbet ér az ugyanannyi pénz (infláció), illetve ugye a bank is keres a dolgon (bár ez a kisebb tényező).

Szóval úgymond reálértéken számolva közel sem fizetsz annyival többet, mint amennyivel maga a forintban mért összeg növekszik a végére.

2021. máj. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
És egyébként ha kisebb összeget veszek fel (pl 600 ezer forintot) úgy, hogy van 500-am, akkor megérheti a sima hitel autóra, nem? Akkor a havi törlesztő kb 25-30 ezer 2 évre. Ez nem éri meg? Törlesztője nem változik, csupán picivel többet kell visszafizetni (660 -at)
2021. máj. 4. 12:18
 10/19 A kérdező kommentje:
Bár ha azt nézem jobban megéri nekem kigyűjteni, és nem kínlódok 2 évig a bankkal.
2021. máj. 4. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!