Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Németországból szeretnék...

Németországból szeretnék behozatni egy VW Golf 5 2008-as és 1.4 TSI motor van benne. Van vezetett szervizkönyve és 10.000 km-ént lettek az olajcserék csinálva. Mi a véleményetek a korai TSI motorokról?

Figyelt kérdés
Szerintetek megvegyem az autót? Jó állapotban van kevés km van benne, hallottam a motorról ezt azt..

2021. máj. 4. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

És mégis melyik motor?

Mert pl. a 122 lóerős elég jó. 160 lóerőset kell inkább fenntartásokkal kezelni

2021. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként egy ilyen tucatautót semmi értelme kintről hozatni, a plusz költségek elviszik a hasznot
2021. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es. igen 122 lóerős
2021. máj. 4. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

#2 dehát olyan jól hangzik a 'németbő hozattam be tesó...'

Sz**r 13 éves autó, nyugaton dobálják ki őket de itthon még lehet vele villogni mert a Golf meg TSI. Persze egy normális állapotú itthoni, ellenőrizhető Suzuki vagy Hyundai szóba se jöhet mert az nem menő, lenézik, márpedig az autó az nem egy használati tárgy hanem státuszszimbólum, a Golf pedig az autógyártás csúcsa...

De persze ez nem sz**r mert német, van szervízkönyve és 10 ezrenként cseréltek benne olajat...ahha, persze...

2021. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért jól nézd meg a magyar piacot, mert fél millió a behozatal, ilyen árréssel már jó esélyre találsz nálunk is olyan állapotú autót. Ráadásul itthon véd a szavatossági jog, behozott autónál nem.
2021. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugaton is a török nepperek szépen tekerik az órát, tudják hogy magyaroknak ez a jó.
2021. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én őszintén szólva nem hoznék most be autót kintről. Elég szar az EUR árfolyama is, meg annyi a komplett honosítás, amennyiből már 10-ből 9 esetben találsz itthon is hasonló állapotot, amit kevesebb hercehurca a nevedre iratni. Az a 10-ből 1 amikor megéri, az a ritkább autók, amiből ott még tényleg van szép olcsón, itthon meg vagy sz@r vagy bőven túlárazott.


Egyébként a 122 lovas TSI-től nem annyira kell félni, de ilyen tízezrenként olajcseréknek én azért nem hinnék a legtöbb esetben. Vannak csodák, persze, nekem is a Rover 75-öm valós 150e km-rel jött kintről első tulajtól és ez tényleg teljesen valós is, de 1000-ből 1 alkalommal van ez így. És te mire kint megtalálod, már ki kellett menned (sok üzemanyag és sok idő), esetleg még ott is elmenni sok helyre megnézni sok autót, ez csak azoknak éri meg, akik hivatásból csinálják, és még azok közül is csak a rafináltaknak.


Ha az euró árfolyama jobb lenne (ahogy volt is még pár éve), akkor érdemesebb lenne ezen elgondolkodni, így szerintem kevésbé. De persze te tudod, ha tényleg fixen egy magánszemély Hans árulja az autót első tulajként, és nem egy kereskedő Yusuf, akkor hajrá.

2021. máj. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!