Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonon menet közben elfogy...

Simsonon menet közben elfogy a benzin a karburátorból a benzin. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igazából egy elég zavaró dologról lenne szó, mert napi 50-60 km-t megyek FÖLDÚTON. És mikor nagy lendületből ilyen 60-70-es utazó környékén, amit egyenletesen magas fordulattal vittem, behúzom a kuplungot és elengedem a gázt leáll a motor, nem alapjáratra áll vissza. Ilyenkor gyakran megijedek, hogy elfogyott a benzinem teljesen de csak a karburátorból fogy ki és azt nem értem miért. Gyári értékre van állítva az úszószint (ha addig nem mozgott el az úszóm míg ezt összeraktam legutóbb) és így is problémázik.


Karburátor: 16N3-4

főfúvóka: 75 (A motor 60 köbcentis ez a tökéletes neki)

Javaslataitokat örömmel várom, hogy mit kezdjek vele, mert nem nagy öröm lenne útközben csak megállni úgy, hogy utána be sem indul.



2021. máj. 4. 22:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Mellékesen azt nem írtam le, hogy a motornak amúgy se valami híres alapjárata van, meg hidegen se nagyon akar indulgatni, de van neki és elég rendellenesnek tartom ezt a jelenséget.
2021. máj. 4. 22:12
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld kitisztítani a karbit
2021. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

pontosítsunk..

50-60 km-et mész, 60 - 70 km-es sebességgel? Ez földúton is majdnem nyélgáz..

..lehetséges, hogy magasabb alapjárat kellene, vagy a benzin nem folyik át rendesen a tankból a porlasztóba..

Ha nehezen indul, akkor más bibi is lehet...például gyenge a szikra.. a gyertyahézag vagy kicsi(0,3) vagy túl nagy (1 felett)..


Most hirtelen ez ugrott be..

2021. máj. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Gyeryahézag pontra 0.4mm gyújtással nincs gond. Karburátort ma is átmostam mert tömitést cseréltem. Egyebként nem megyek huzamosabban 60-70 nel csak egyenesben húzom meg neki, ekkor szokott baj lenni, ha alacsonyabb a fordulat akkor nem. A benzin rendesen átfolyik.
2021. máj. 4. 23:42
 5/20 anonim ***** válasza:
Kevés neki az üzemanyag, ez lehet a köbcenti miatt, vagy dugulás,súbertű beállítás de lehet kevés az áteresztő képesség, a csapnál, az úszónál, bárhol.
2021. máj. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Na ma variáltam a dolgon kicsit. Súbertű legalul van, most kapja a legtöbb benzint, alapjáratot újra beállitottam. Az első pár kilométerig rendben volt aztán ismét leállt. Úszószint ellenőrizve úgy van, ahogy kell lennie, talán kicsivel több is. Tűszelepen lehet nagyobbra cserélni a fúvókát vagy valami, hogy többet engedjen át kevesebb idő alatt?
2021. máj. 5. 13:58
 7/20 anonim ***** válasza:
Ha nyelgazon mesz vele akkor is visszafullad? Szoval akkor is elfogy az uzemanyag? Vagy csak alapjaratod nincs?
2021. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nyélgázon megyek vele tegyük fel 1km-t teljesen ki tudom húzatni kapja az anyagot normálisan. Csak mikor teljesen visszaengedem és behúzom a kuplungot vissza kéne állnia alapjáratra arról a 7 ezer fordulatról, de nem hanem leáll és utána ha beteszem sebességbe még lendületnél rángatva indul el.
2021. máj. 5. 20:20
 9/20 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ha a szivatot rahuzod, akkor is lefullad? En igy elsore megprobalkoznek nagyobb tuszelep fuvokaval.
2021. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ja es az uszoszint az pontos legyen, semmikep ne legyen feljebb.
2021. máj. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!