Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a jelei, hogyha egy...

Mik a jelei, hogyha egy Turbós autóban (mindegy hogy benzin, vagy dízel) a Turbo már a végét járja? Illetve, hogyha a Turbo elszáll, vagy már haldoklik. Mennyire esik vissza a teljesítménye az autónak kb mondjuk 80 km/hról?

Figyelt kérdés
Valamit csinál ha te olyat a Turbo, hogy mondjuk alacsonyabb sebesség nél (30-50 km/h) húz az autó, de mondjuk 110-120nál már nem?
2021. máj. 6. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
csinál hát, talán mert nem megfelelő fordulatszám tartományt használsz, egy dízel "elfogy" 3000 környékén... Ha kettesben akarsz 120-at menni, hát sajnálom, de nem fog menni, ott már nem "húz".
2021. máj. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy honnan vetted, hogy kettesbe akarok 120-ra gyorsulni. köszönjük tuner Jóska!
2021. máj. 6. 14:10
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Köszönöm a lepontozást.


Szerintem egyértelmű, hogy 120-nál még húz az autó. Attól függ milyen sebességben van. Szóval a kérdésed sem túl kiforrott...


És szerintem kvra nem sebesség függő hogy hol kezd el "haldokolni" a turbó. Egyáltalán mi köze hozzá? Aktuális fordulatszám és terhelés függő hogy mennyire dolgozik a turbó.


Tudtommal a változó geometriás turbóknál van olyan hogy alul és felül is húz. Ha csak alul húz, akkor le van ragadva. A jó sok hidegindítás meg városi korzózás, kétezer alatt elváltogatás mer hogy ne egyen annyit jót tesz neki mindenképp...

2021. máj. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!