Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jogsit le lehet rakni...

A jogsit le lehet rakni automata váltós motorra?

Figyelt kérdés

Nos, 23 vagyok, nekem mindegyik kategóriám megvan kivéve az A1 A2 A és szeretném ha tele lenne a jogsim, jövőre kezdeném, de félek motorozni, csak oktatás alatt mociznék utána nem, csak, hogy legyen meg, mint az érettségi. Váltani nem nagyon tudok , biztos elcseszném aztán borulnék mint valami gta-s karakter. Automata jó lesz, nem baj ha beleírják a korlátozást, annyi baj legyen.


Le lehet tenni úgy ,igaz?



2021. máj. 7. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és akkor értelemszerűen utána csak ilyen motort vezethetsz. Én szubjektív véleményem, hogy érdemes megtanulni váltani is, nem egy nagy kunszt, főleg ha megvan már a B-C-D. Ha nme tudsz valtani, nem fogsz borulni, max ha alacsony sebességes kanyarodó manőver közben lefulladsz. Olyankor érdemes egyből kuplungot húzni, hogy guruljon tovább, különben hirtelen megáll a motor és döntött állapota miatt valszeg felborul.

Amúgy meg ha félsz, akkor szerintem ne is állj neki, szerintem úgy nincs értelme.

2021. máj. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért, hogy legyen, de amúgy meg nem akarsz motorozni, fölösleges megcsinálni...
2021. máj. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

nincs feltüntetve motornál az automata váltó, csak személyautónál. Ha viszel egy automata motort, akkor azon tanulhatsz(persze ne 50 ccm-es legyen)


Hajrá, sok sikert.

2021. máj. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

De, fel lesz tüntetve:

[link]

[link]

Utólag lehet különbözeti vizsgát tenni erre is.

2021. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak a B-t használom most is, saját teherautóm nem lesz se buszom nem furgonoztam és tapasztalat hiányába meg ki is nevetnének ha buszoznék vagy kamionozni mennék, úgy senkit nem vesznek fel több tonnás autóra ha nem vezetett hasonlót. Ezzel csak azt mondom, hogy azokat sem fogom használni , de mégis szóltam az okmányirodába amikor véletlen rosszul írták be a kategóriákat. :)

Érettségim is van, megvan szerintem ahova tettem 3 éve ugyan ott van a gépkezelői cuccosok mellett. :D


Egy motor kezelése kezdőként nehéz? Nagyon nehéz?

2021. máj. 7. 09:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Más. Más izommemóriának kell kiépülnie, mint mondjuk B-C-D esetén. Ott legalább a kezelőszervek elhelyezkedése megegyezik/hasonló. Van, akinek nehéz, van akinek nagyon nehéz, van akinek könnyű. Ki kell próbálni, gyakorolni pár órát aztán még mindig eldöntheted, hogy akkor te automatával fogsz tovább tanulni meg vizsgázni. De akkor olyan sulihoz menj, ahol adottak a feltételek. Ilyen elég kevés van, mivel szinte senki nem fog 595 ccm-nél nagyobb robogót tartani csak ezért, se DCT-s Africa Twint :D
2021. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!