Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3 millió forintos kategóriában...

3 millió forintos kategóriában milyen használt autókat nézegessek?

Figyelt kérdés

Ennél szubjektívabb kérdést fel se tehetnék, de semmi ismeretem nincs az autókal kalpcsolatban. Pár éve gyüjtögetek, és most tudnék vásárolni egy autót. Nem tudom milyen márkákat kellene kerüljek tipikus hibáik miatt stb.


- 2014 nél régebbit nem nagyon szeretnék

- Fiatalos kinézet

- Azért legyen benne egy kis erő


És hát legfontosabb, hogy nem szeretnék vásárlás után sokat szerelőhöz járni.


Amiket nézegettem és tetszenek azok a Mazda 3 és Skoda Octavia. Esetleg arról vélemények? Milyen szempontokra figyeljek hírdetésekben? Egyéb jótanács?


Előre is köszönöm!


2021. máj. 8. 22:27
1 2
 1/14 teblxrd válasza:
12%
Ford Focus Cabrio
2021. máj. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mazda 3 jó cucc, nekünk is van, ajánlom.
2021. máj. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1 Köszi a választ


#2 Köszi neked is. Tudnál esetleg olyat mondani róla ami zavar?

2021. máj. 8. 23:23
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Ami zavar a Mazda 3-ban? 🤔 Semmi. Apám autója, ő használja napi szinten, nekem mx-5-öm van, de apám is teljesen elégedett vele. Ausztriában élünk, hegyes helyeken, autópályán megyünk sokat, semmi baj nincs vele abszolút, kellően erős, megbízható, kezes és mivel ugye a Skyactive felszereltség, így már nem is rohad, mint a régebbiek.


Semmi negatívat nem tudok róla mondani. Csomagtér is kellően nagy, de ez ugye relatív, neked lehet nagyobb hely kell, ezt te tudod csak, nekünk ez is elég. Fogyasztása pedig 6 és 7 liter között van. Úgy mondanám, hogy a 6 szinte mindig megvan, de a 7 sose.


Úgyhogy 10/10, bátran ajánlom.

2021. máj. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Barnabas333 ***** válasza:
Ez a két márka jó amit írtál. Mazdánál a rozsdára kell figyelni. 13évig volt Mazdám. Még írnám a honda,toyota,kia,hyundai 4est, de mivel nagyon felkapottak lettek, 3ért Skodából és Mazdából fiatalabbat kapsz.
2021. máj. 9. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Én csak azt tudom, hogy a megadott feltételekkel én mit vennék magamnak.

Az egyik lehetőség az Octavia RS, de abból a 2013 előtti széria, valahogy az szerintem sokkal szebb.

Másik meg egy Audi A4 B7 3.0 V6 TDI. Mindegyikből ezért az összegért már egész szép állapotút lehet kapni. Tudom, ezek nem annyira újak mint te gondoltad, de ez előny is, mert 3 millióból egy korábbi szériából sokkal szebbet lehet venni.

2021. máj. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Legalább körülbelül be kellene lőni, hogy milyen autóra van szükséged, mert addig kb mindenki írja a kedvencét, aztán találd ki, hogy vanjon tényleg jó, vagy csak azért írta, mert neki az van.


Mekkora kocsi kell, milyen forma, mennyi, hogyan és miként használnád, milyen extrákra tartasz igényt, mi legyen az a ködösen megfogalmazott teljesítményszint?


Mondanám, hogy vegyél Scirocco-t, igaz kicsit idősebb, de ennyiért jót adnak, én nagyon szeretem, de ha te 5 emberrel ingázol akkor rohadtul nem ez kell neked.

2021. máj. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Peugeot 308-as, benzines? Az új generációs.
2021. máj. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Octavia teljesen jó
2021. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem rossz az octavia, és ha az 1.4-es motorral (v. nagyobbal) veszed akkor húz is, viszont a fiatalos szóval azért nem tenném egy mondatba (bár ez ízlés kérdése).

Arra készülj fel, hogy ez pont az a kategória (5-6 év, 150e+ km), hogy sokan azért adják el, mert költeni kellene rá egy komolyabb összeget - ennyi idős korban már esedékes egy teljes fék csere, felfüggesztéshez is lehet hozzá kell nyúlni, ha valami állat vezette eddig akkor kuplung is kellhet (ami ezeknél nem olcsó), ill. ha 1.8-cal veszed akkor vezérlés csere.

Az 1.4-eseknél 5-6 évente szokott kelleni egy szívószelep tisztítás (durván egy 100-as), és ha sokat futottat veszel, 200 fölött már esedékes lehet a vezérlés csere is.

Nem skoda specifikus, de 6 éves autón még a gyári gumik szoktak lenni (amik általában ilyenkor már csereérettek), illetve ha még mindig az eredeti akkumulátor van benne, annak az árát is tedd félre.

Nem a kedvedet akarom elvenni, nem rossz autók ezek, csak ez pont az a kor, amikor elég sok kopó-fogyó alkatrész az élete végére ér. Viszont ha megveszed és rendbe rakatod, legalább tudod, hogy meg van csinálva és 5 évig nem lesz bajod vele.

2021. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!